Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lubbers koos voor euthanasie, staat in nieuwe biografie

Lubbers koos voor euthanasie, staat in nieuwe biografie

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig minister-president Ruud Lubbers koos aan het eind van zijn leven voor euthanasie. Dat is te lezen in de biografie Ruud Lubbers, Een Slag Anders, geschreven door Lennart Steenbergen, die woensdag verschijnt, meldt de NOS.

Als leider van de christendemocraten, die fel tegen ethische kwesties als abortus en euthanasie waren, legde hij in zijn derde kabinet de basis voor de euthanasiewetgeving van het eerste paarse kabinet. Onder leiding van Lubbers kwam er in Nederland uiteindelijk een gedoogbeleid voor euthanasie tot stand.

Lubbers (1939), die in 2018 overleed, stond als leider van het CDA tussen 1982 en 1994 aan het hoofd van drie kabinetten. Daarvoor was hij minister van Economische Zaken, lid van de Tweede Kamer en fractievoorzitter van het CDA. Lubbers was, na Mark Rutte, de langstzittende premier van Nederland.

Na zijn carrière in Den Haag was hij ook nog Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties tussen 2001 en 2005. Hij moest die functie neerleggen na aantijgingen tegen hem van ongewenst gedrag. In juni van dit jaar overleed Ria, de weduwe van Lubbers. Het paar trouwde in 1962.

Meer uit Binnenland

Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

1 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

5 uur geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

6 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

8 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

16 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

17 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

20 uur geleden