Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LTO-voorzitter wil alternatief landbouwakkoord schrijven

LTO-voorzitter wil alternatief landbouwakkoord schrijven

HILVERSUM (ANP) - Sjaak van der Tak, voorzitter van landbouworganisatie LTO, wil zelf aan de slag om een alternatief conceptlandbouwakkoord te schrijven. "Ik ga een rondje doen langs alle partijen die aan het landbouwakkoord hebben gewerkt", zei hij dinsdag in het radioprogramma Sven op 1.

Van der Tak wil weten of er met betrokken organisaties op hoofdlijnen afspraken zijn te maken. Hij benadrukt dat het niet om een heel nieuw landbouwakkoord gaat. "Gewoon een beknopte afspraak tussen partijen met wat de grootste opgaven zijn, de grote verschillen en wat voor oplossingen daarvoor mogelijk zijn. Als we dat kunnen neerleggen bij een nieuwe informateur, dan is het echt van belang dat wij niet op onze handen blijven zitten", stelt de voorzitter.

Met de vorige onderhandelingen ging het volgens Van der Tak mis bij het perspectief bieden aan boeren en boerenbedrijven. Boeren waren niet meer verzekerd van perspectief op een inkomen. Hij wil wil ook dat er aan het wantrouwen gewerkt gaat worden. "We moeten met elkaar aan de slag om te zien waar je het eens kan zijn."

Geen vertrouwen

Eerder dit jaar liepen de onderhandelingen over het landbouwakkoord stuk. Van der Tak zei na het klappen van het akkoord dat er geen vertrouwen meer was. De LTO schreef op haar website dat er steeds meer goede intenties waren bij het kabinet, "maar van intenties kan een boer niet leven".

Landbouwminister Piet Adema zou na het mislukken van de onderhandelingen aan de slag gaan met een nieuw voorstel dat in september gepresenteerd zou worden. Maar met de val van het kabinet zit dit er voorlopig niet meer in.

Meer uit Financieel

OpenAI ziet af van lancering nieuwste AI-model om veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt daarom nog niet beschikbaar gesteld aan gebruikers.

1 uur geleden
Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

7 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

7 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

8 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

11 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

11 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

11 uur geleden