LTO-voorzitter wil alternatief landbouwakkoord schrijven
HILVERSUM (ANP) - Sjaak van der Tak, voorzitter van landbouworganisatie LTO, wil zelf aan de slag om een alternatief conceptlandbouwakkoord te schrijven. "Ik ga een rondje doen langs alle partijen die aan het landbouwakkoord hebben gewerkt", zei hij dinsdag in het radioprogramma Sven op 1.
Van der Tak wil weten of er met betrokken organisaties op hoofdlijnen afspraken zijn te maken. Hij benadrukt dat het niet om een heel nieuw landbouwakkoord gaat. "Gewoon een beknopte afspraak tussen partijen met wat de grootste opgaven zijn, de grote verschillen en wat voor oplossingen daarvoor mogelijk zijn. Als we dat kunnen neerleggen bij een nieuwe informateur, dan is het echt van belang dat wij niet op onze handen blijven zitten", stelt de voorzitter.
Met de vorige onderhandelingen ging het volgens Van der Tak mis bij het perspectief bieden aan boeren en boerenbedrijven. Boeren waren niet meer verzekerd van perspectief op een inkomen. Hij wil wil ook dat er aan het wantrouwen gewerkt gaat worden. "We moeten met elkaar aan de slag om te zien waar je het eens kan zijn."
Geen vertrouwen
Eerder dit jaar liepen de onderhandelingen over het landbouwakkoord stuk. Van der Tak zei na het klappen van het akkoord dat er geen vertrouwen meer was. De LTO schreef op haar website dat er steeds meer goede intenties waren bij het kabinet, "maar van intenties kan een boer niet leven".
Landbouwminister Piet Adema zou na het mislukken van de onderhandelingen aan de slag gaan met een nieuw voorstel dat in september gepresenteerd zou worden. Maar met de val van het kabinet zit dit er voorlopig niet meer in.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
23 uur geleden