Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LTO: voorkom nieuw maatschappelijk probleem 'voedselarmoede'

LTO: voorkom nieuw maatschappelijk probleem 'voedselarmoede'

DEN HAAG (ANP) - Door de nieuwe eisen voor natuur, milieu, klimaat en dierenwelzijn zal ons voedsel "onvermijdelijk in prijs blijven stijgen", reageert Land- en Tuinbouworganisatie Nederland op de troonrede. LTO Nederland wil dat de politiek voorkomt dat "voedselarmoede een nieuw maatschappelijk probleem wordt."

"En zonder eerlijke en marktconforme vergoeding is er geen bestaanszekerheid voor boeren en tuinders", vervolgt LTO. De landbouwbranchevereniging wil dat de overheid een bijdrage gaat leveren aan onder meer de vergroening van de landbouw. "Als we onze voedselvoorziening verder blijven verduurzamen én willen dat gezond Nederlands voedsel ook in de toekomst betaalbaar blijft, dan zal de politiek deze verduurzaming financieel moeten ondersteunen", stelt LTO-voorzitter Sjaak van der Tak.

Ook wil LTO dat er in de miljoenennota voor volgend jaar een bedrag van 750 miljoen euro gereserveerd wordt voor natuurbeheer, ofwel de zogeheten ecosysteemdiensten die boeren leveren. "Vanuit de samenleving en de politiek wordt steeds meer ingezet op verduurzaming, maar een doordachte kabinetsvisie op wat dit voor onze voedselproductie betekent, ontbreekt", aldus Van der Tak.

Bezorgd

LTO heeft verder de indruk dat het kabinet in de miljoenennota "kleine stappen" zet, maar dat "echte investeringen in de toekomst" uitblijven. De organisatie wijst erop dat in de begroting voor 2024 ruim 1 miljard euro vrijgemaakt is om aanvragen voor de beëindigingsregelingen van boeren te financieren. "Het is goed dat boeren die er vrijwillig voor kiezen om hun bedrijfsvoering te stoppen, daartoe in staat worden gesteld. Het is echter van cruciaal belang dat boeren die hun bedrijf voort willen zetten, daartoe óók in staat worden gesteld", stelt LTO, dat ook ziet dat er op gebied van landbouw maar 30 miljoen euro uitgetrokken wordt voor investeringen in technische innovaties.

Glastuinbouw Nederland is bezorgd over onder meer de belastingplannen van de overheid. "Met name over de impact hiervan op de kleinere familiebedrijven", reageert de brancheorganisatie.

De belangenbehartiger voorziet dat groente en fruit door de overheidsmaatregelen "alleen maar duurder worden" voor de consument. "Daardoor wordt de groep mensen die geen geld heeft voor een gezonde maaltijd alleen maar groter. Dat is een zorgelijke ontwikkeling, want de zorgkosten worden hierdoor alleen maar duurder", aldus Glastuinbouw Nederland.

Meer uit Politiek

CIDI: niet uitgenodigd voor overleg Jetten met Joodse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.

12 uur geleden
Jetten verwacht niet dat progressieve kiezer wegloopt bij D66

LEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.

17 uur geleden
Jetten spreekt maandag met Joodse gemeenschap na explosies

LEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.

17 uur geleden
Heerma belt standaard met raadsleden als zij bedreigd worden

DEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.

20 uur geleden
Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

1 dag geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

1 dag geleden
Kamerleden verafschuwen aanslag op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.

1 dag geleden