Louis Vuitton gaat prijzen verhogen om gestegen productiekosten
BEIJING (ANP) - Het Franse luxemerk Louis Vuitton gaat de prijzen van zijn dure lederen handtassen en andere modeproducten verhogen vanwege de gestegen kosten voor productie, materialen en transport. Dat zei een woordvoerder van het merk in China tegen persbureau Reuters. China is een zeer belangrijke markt voor Louis Vuitton, dat eigendom is van het Franse luxebedrijf LVMH.
Door de prijsverhogingen wil Louis Vuitton de winstmarges op peil houden. Volgens de woordvoerder zullen de hogere prijzen wereldwijd gaan gelden voor lederwaren, modeartikelen en parfum. Hoeveel de prijzen omhooggaan is afhankelijk van het product, aldus de woordvoerder die geen nadere details gaf.
De website PurseBop, die de ontwikkelingen op de luxemarkt volgt, meldde dat er een prijsverhoging van circa 4 procent voor de goedkopere producten van Louis Vuitton kan komen en tussen de 15 tot 18 procent voor het duurdere aanbod van het merk.
LVMH, dat onder meer ook modemerk Christian Dior en champagne van Moët & Chandon en cognac van Hennessy bezit, heeft in 2021 een recordjaar achter de rug door de sterke vraag naar luxeproducten. Vooral met de verkoop van mode deed LVMH goede zaken. Topman Bernard Arnault zei in januari bij de bekendmaking van de cijfers dat er ruimte is om de prijzen te verhogen, maar dat dit wel "redelijk" zou moeten zijn.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
3 uur geleden