Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loterij langer hoofdsponsor wielerbond KNWU

Loterij langer hoofdsponsor wielerbond KNWU

IMOLA (ANP) - De Nederlandse Loterij blijft tot na de Olympische en Paralympische Spelen van Tokio hoofdsponsor van de nationale wielerbond KNWU. Dat maakten beide partijen bekend rond de WK wielrennen in het Italiaanse Imola. De kansspelaanbieder vervult die rol sinds vorig jaar.

"Nederlandse Loterij draagt bij aan een gelukkig, gezond en sportief Nederland", zegt Arno de Jong, marketingdirecteur van de Nederlandse Loterij. "We willen zoveel mogelijk mensen inspireren met sport in zijn algemeenheid en de wielersport in het bijzonder. Hoe kan dat beter dan in samenwerking met de KNWU?" Beide partijen hebben de intentie uitgesproken de samenwerking ook na de volgende zomer voort te zetten.

Nederlandse Loterij geeft vrijwel haar hele opbrengst aan de Nederlandse sport via het NOC*NSF, aan achttien goede doelen op het gebied van gezondheid, beweging en welzijn en aan de Nederlandse samenleving via het ministerie van Financiƫn. In 2019 ging het om een bedrag van ruim 173 miljoen euro. Hiervan ging ruim 46,4 miljoen euro naar de Nederlandse sport.

Meer uit Sport

Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

1 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

1 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

3 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

3 uur geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

14 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

15 uur geleden