Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loterij Alpe d'HuZes wegens 'dramatische daling aantal donaties'

Loterij Alpe d'HuZes wegens 'dramatische daling aantal donaties'

DEN HAAG (ANP) - De organisatie achter Alpe d'HuZes komt met een loterij om het aantal donaties wat op de krikken. Door de coronacrisis is het aantal namelijk "dramatisch gedaald", zo zegt de organisatie in een verklaring.

Vanwege de uitbraak van het coronavirus ging de actie met de traditionele beklimming van de befaamde Alpenreus vorig jaar niet door. Dit jaar kunnen door corona opnieuw niet de 5000 deelnemers de berg fietsend of lopend beklimmen. "Dit brengt de continuïteit in het onderzoek naar kanker in gevaar", aldus de organisatie.

In 2019 haalden deelnemers ruim 12 miljoen euro aan donaties op. In 2020 was het donatiebedrag 7 miljoen euro. Maar dit jaar blijft de teller steken op ruim 700.000 euro. "Om het tij te keren en onderzoek toch mogelijk te maken, is de Alpe d’HuZes-loterij gestart. Met de loterij hoopt Alpe d’HuZes voor 3 juni aanstaande 1,5 miljoen euro in te zamelen. Dit bedrag gaat volledig naar het Alpe d’HuZes/KWF-fonds en wordt besteed aan noodzakelijk en baanbrekend onderzoek."

Het complete prijzenpakket bestaat uit meer dan 666 prijzen.

Meer uit Binnenland

Brand Oirschotse Hei uitgebreid naar gebied van 500 x 500 meter

OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.

1 uur geleden
Brand op Oirschotse Hei uitgebroken rond militaire oefening

OIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.

1 uur geleden
Moordverdachte Lisa langer voor observatie in Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
Voor het eerst in weken minder dan 2000 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.

1 uur geleden
Brand 't Harde nog niet bedwongen, wind en hotspots 'zorgpunt'

'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.

2 uur geleden
Brand op Oirschotse Heide, naast militair terrein

OIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.

2 uur geleden
Nog onduidelijk of oefening Defensie oorzaak van natuurbrand was

NUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."

2 uur geleden