Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loterij Alpe d'HuZes wegens 'dramatische daling aantal donaties'

Loterij Alpe d'HuZes wegens 'dramatische daling aantal donaties'

DEN HAAG (ANP) - De organisatie achter Alpe d'HuZes komt met een loterij om het aantal donaties wat op de krikken. Door de coronacrisis is het aantal namelijk "dramatisch gedaald", zo zegt de organisatie in een verklaring.

Vanwege de uitbraak van het coronavirus ging de actie met de traditionele beklimming van de befaamde Alpenreus vorig jaar niet door. Dit jaar kunnen door corona opnieuw niet de 5000 deelnemers de berg fietsend of lopend beklimmen. "Dit brengt de continuïteit in het onderzoek naar kanker in gevaar", aldus de organisatie.

In 2019 haalden deelnemers ruim 12 miljoen euro aan donaties op. In 2020 was het donatiebedrag 7 miljoen euro. Maar dit jaar blijft de teller steken op ruim 700.000 euro. "Om het tij te keren en onderzoek toch mogelijk te maken, is de Alpe d’HuZes-loterij gestart. Met de loterij hoopt Alpe d’HuZes voor 3 juni aanstaande 1,5 miljoen euro in te zamelen. Dit bedrag gaat volledig naar het Alpe d’HuZes/KWF-fonds en wordt besteed aan noodzakelijk en baanbrekend onderzoek."

Het complete prijzenpakket bestaat uit meer dan 666 prijzen.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

1 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

4 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

4 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

5 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

7 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

11 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

15 uur geleden