Los Angeles minuut en acht seconden stil voor Kobe Bryant
LOS ANGELES (ANP) - Radiostations en openbare gebouwen in Los Angeles en de staat Californië stonden maandag stil bij de verongelukte basketballegende Kobe Bryant. De 41-jarige sportman, zijn 13-jarige dochter Gianna en twee van haar teamgenootjes kwamen zondag om bij een helikopterongeluk. De andere vijf slachtoffers zijn drie ouders, een assistent-coach en de piloot.
Radiostations in het zuiden van de staat Californië hielden maandag om 12 uur (lokale tijd) een minuut en acht seconden stilte voor Kobe Bryant. De zondag verongelukte basketballegende begon zijn carrière bij de plaatselijke LA Lakers met shirtnummer 8. Hij kwam van 1996 tot en met 2016 uit voor de Lakers, waarmee hij vijf keer de NBA won.
Zondagavond liet burgemeester Eric Garcetti van Los Angeles het stadhuis al oplichten in paars en goud, de kleuren van de Lakers. Maandag liet hij de stadsvlaggen bij gemeente-instellingen halfstok hangen. "Hij zal voor altijd voortleven in het hart van Los Angeles", zei de burgemeester. "Hij zal herinnerd worden als een van onze grootste helden."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
11 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden