Los Angeles minuut en acht seconden stil voor Kobe Bryant
LOS ANGELES (ANP) - Radiostations en openbare gebouwen in Los Angeles en de staat Californië stonden maandag stil bij de verongelukte basketballegende Kobe Bryant. De 41-jarige sportman, zijn 13-jarige dochter Gianna en twee van haar teamgenootjes kwamen zondag om bij een helikopterongeluk. De andere vijf slachtoffers zijn drie ouders, een assistent-coach en de piloot.
Radiostations in het zuiden van de staat Californië hielden maandag om 12 uur (lokale tijd) een minuut en acht seconden stilte voor Kobe Bryant. De zondag verongelukte basketballegende begon zijn carrière bij de plaatselijke LA Lakers met shirtnummer 8. Hij kwam van 1996 tot en met 2016 uit voor de Lakers, waarmee hij vijf keer de NBA won.
Zondagavond liet burgemeester Eric Garcetti van Los Angeles het stadhuis al oplichten in paars en goud, de kleuren van de Lakers. Maandag liet hij de stadsvlaggen bij gemeente-instellingen halfstok hangen. "Hij zal voor altijd voortleven in het hart van Los Angeles", zei de burgemeester. "Hij zal herinnerd worden als een van onze grootste helden."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden