Los Angeles Lakers plaatsen zich voor de NBA Finals
ORLANDO (ANP/DPA) - De basketballers van Los Angeles Lakers hebben zich geplaatst voor de NBA Finals. De Lakers kwamen in de Western Conference Finals door een 117-110-zege op Denver Nuggets op een beslissende 4-1-voorsprong.
Sterspeler LeBron James (35) van de Lakers was topscorer met 38 punten, pakte 16 rebounds en gaf ook nog 10 assists. James kan met Los Angeles opgaan voor het vierde kampioenschap in zijn carrière. In 2012 en 2013 won hij de titel met de Miami Heat en in 2016 pakte hij het kampioenschap met de Cleveland Cavaliers.
In de finale, een best-of-seven-reeks, nemen de Lakers het op tegen de winnaar van de Eastern Conference. In de eindstrijd daarvan leidt Miami Heat tegen Boston Celtics met 3-2. De zesde wedstrijd wordt in de nacht van zondag op maandag, eveneens in Orlando, gespeeld.
Het is voor de Lakers de eerste keer sinds 10 jaar dat het weer tot de NBA Finals doordringt. In 2010 werd de ploeg voor het laatst kampioen toen het aan de hand van Kobe Bryant te sterk was voor de Celtics.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
6 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
13 uur geleden