Los Angeles Clippers eren Bryant met zege
ORLANDO (ANP) - Enkele uren na de tragische dood van Kobe Bryant werd er 'gewoon' weer gebasketbald in de NBA. Bij vrijwel alle wedstrijden van zondagavond vond een eerbetoon aan de vijfvoudig NBA-kampioen plaats. Zo hadden sommige spelers met viltstift de namen van Bryant en diens eveneens omgekomen dochter Gianna op hun schoenen geschreven, bij sommige duels werd een minuut stilte gehouden en ook lieten basketbalteams bij de start van de wedstrijd bewust de schotklok aflopen zonder iets te doen. Die klok begint steeds op 24 seconden, gelijk aan het nummer waarmee Bryant jarenlang speelde voor Los Angeles Lakers.
De Lakers en hun grote vedette LeBron James hebben nog niet gereageerd op de dood van Bryant. Het verdriet is groot in LA. Bij de NBA-teams die zondag in actie kwamen, ging het alleen maar over Bryant. "Ik heb tegen mijn jongens gezegd: win deze wedstrijd als je hem wil eren. En dat hebben ze gedaan", aldus coach Doc Rivers van Los Angeles Clippers. De stadgenoot van de Lakers versloeg Orlando Magic met 112-97, mede dankzij 31 punten van Kawhi Leonard. "Ik kende Kobe persoonlijk, ik weet dat hij had gewild dat ik vandaag gewoon zou spelen", zei Leonard. "We zijn allemaal erg verdrietig. Wij zijn een team uit LA, iedereen kent de historie van hem in deze stad."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
6 minuten geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
17 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
17 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
18 uur geleden