Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

L'Oréal koopt Brits huidverzorgingsmerk Medik8

L'Oréal koopt Brits huidverzorgingsmerk Medik8

CLICHY (ANP/BLOOMBERG) - De Franse cosmeticagroep L'Oréal neemt het Britse huidverzorgingsmerk Medik8 over. Met de stap wil L'Oréal haar positie in de snelgroeiende huidverzorgingsmarkt versterken.

Het Franse bedrijf koopt een meerderheidsbelang in Medik8 van private investeerder Inflexion, die het Britse merk in 2021 kocht voor een onbekend bedrag. De oprichter van het merk, Elliot Isaacs, blijft lid van de raad van bestuur van Medik8. Ook het huidige management blijft aan, zei L'Oréal maandag in een verklaring waarin de aankoop werd bevestigd.

Inflexion behoudt een minderheidsbelang in Medik8 als onderdeel van de deal. Financiële details werden niet gegeven. De Britse zakenkrant Financial Times schreef vorige week al over een mogelijke deal tussen L'Oréal en Inflexion, die een waarde zou hebben van ongeveer 1 miljard euro.

Anti-agingcrèmes

Medik8, opgericht in 2009, is gespecialiseerd in anti-agingcrèmes en serums op basis van vitamine A. De deal geeft L'Oréal een breder aanbod aan huidverzorgingsproducten tegen verschillende prijzen. De producten van Medik8 zijn doorgaans betaalbaarder dan die van SkinCeuticals, dat L'Oréal twintig jaar geleden overnam en nu onderdeel is van de dermatologische schoonheidsdivisie van het bedrijf.

De schoonheidsdivisie, met merken als CeraVe en Vichy, kende vorig jaar de sterkste groei van de vier onderdelen van L'Oréal. Het bedrijf heeft zijn productenportfolio de afgelopen jaren uitgebreid om te profiteren van de interesse in huidverzorging die wordt aangewakkerd door influencers op social media die crèmes en serums gebruiken en promoten op platforms zoals TikTok.

Aesop

In 2023 nam L'Oréal het Australische cosmeticamerk Aesop over. Andere bekende merken van L'Oréal zijn mascarafabrikant Maybelline New York en de shampoomerken Garnier en Kérastase.

Meer uit Financieel

Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

4 uur geleden
Rheinmetall verlaagt omzetprognose voor tweede keer in korte tijd

DÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.

4 uur geleden
ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

5 uur geleden
Onderzoek: stikstofplannen kabinet leiden tot krimp veehouderij

WAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.

5 uur geleden
ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

7 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

8 uur geleden
Ahold grote winnaar in AEX, groene energie in de plus na midterms

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.

8 uur geleden