L'Oréal blijft last hebben van zwakke vraag uit China
CLICHY (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern L'Oréal blijft last hebben van een zwakke vraag uit China naar zijn cosmetica- en verzorgingsproducten. In eerdere kwartalen viel de omzet in dat land ook tegen. Onder de streep gingen de totale opbrengsten van L'Oréal wel omhoog, geholpen door meer inkomsten uit Europa en Noord-Amerika.
De verkopen in Noord-Azië, waaronder China, gingen met 6,5 procent omlaag. Analisten hadden volgens persbureau Bloomberg juist op een stijging van meer dan 2 procent gerekend. Hoewel de situatie in China "uitdagender" wordt voor het bedrijf, gelooft topman Nicolas Hieronimus wel dat het land in de toekomst weer meer kan opleveren. Zo zegt hij te hopen dat steun van de overheid het consumentenvertrouwen in China zal opkrikken.
In andere landen deed L'Oréal het beter. De totale omzet in het derde kwartaal steeg met 3,4 procent tot bijna 10,3 miljard euro. De meeste omzet werd behaald bij het luxesegment van het bedrijf. Daaronder valt bijvoorbeeld de verkoop van de cosmetische producten van Yves Saint Laurent, Lancôme en Diesel. Ook de relatief dure zeep van Aesop en de huidverzorgingsproducten van Kiehl's zijn bij deze tak ondergebracht.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
4 uur geleden