L'Oréal blijft last hebben van zwakke vraag uit China
CLICHY (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern L'Oréal blijft last hebben van een zwakke vraag uit China naar zijn cosmetica- en verzorgingsproducten. In eerdere kwartalen viel de omzet in dat land ook tegen. Onder de streep gingen de totale opbrengsten van L'Oréal wel omhoog, geholpen door meer inkomsten uit Europa en Noord-Amerika.
De verkopen in Noord-Azië, waaronder China, gingen met 6,5 procent omlaag. Analisten hadden volgens persbureau Bloomberg juist op een stijging van meer dan 2 procent gerekend. Hoewel de situatie in China "uitdagender" wordt voor het bedrijf, gelooft topman Nicolas Hieronimus wel dat het land in de toekomst weer meer kan opleveren. Zo zegt hij te hopen dat steun van de overheid het consumentenvertrouwen in China zal opkrikken.
In andere landen deed L'Oréal het beter. De totale omzet in het derde kwartaal steeg met 3,4 procent tot bijna 10,3 miljard euro. De meeste omzet werd behaald bij het luxesegment van het bedrijf. Daaronder valt bijvoorbeeld de verkoop van de cosmetische producten van Yves Saint Laurent, Lancôme en Diesel. Ook de relatief dure zeep van Aesop en de huidverzorgingsproducten van Kiehl's zijn bij deze tak ondergebracht.
Meer uit Financieel
GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
26 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
3 uur geleden