
Loes Meeuwisse beleeft een bijzonder eerste jaar als burgemeester Noord-Beveland
WISSENKERKE - Loes Meeuwisse had zich haar eerste jaar als burgemeester van de gemeente Noord-Beveland anders voorgesteld.
Ze werd op 18 december geïnstalleerd. In de weken daarna maakte ze kennis met collega’s, inwoners, ondernemers en organisaties op het eiland, maar lang niet met zoveel als ze had gewild. “Je maakt een plan voor die eerste periode, maar dat is niet uitgekomen.”
Veelbelovend
De uitbraak van het coronavirus zette alles op zijn kop, ook het eerste jaar van Loes Meeuwisse als burgemeester. Het begon veelbelovend met de nieuwjaarsreceptie in boerderij Land- en Zeezicht in Kamperland, maar dat bleek meteen het hoogtepunt. “Ik was verbaasd over het aantal bezoekers. Het waren niet alleen ondernemers en vertegenwoordigers van organisaties, maar ook veel gewone inwoners. Ik vond het een ontzettend warme ontvangst.” In de weken daarna werkte Meeuwisse zich in en maakte ze met wethouder Adrie van der Maas kennis met het eiland. “Ik had veel meer op pad willen gaan om mensen te ontmoeten. Normaal verricht je als burgemeester veel openingen, ontvang je in deze periode Sinterklaas en ben je sowieso veel buiten de deur. Dat zat er nu niet in.”
Contacten
De coronacrisis heeft veel in de war geschopt en veel aandacht gekost. “De veiligheidsregio heeft ontzettend veel werk verzet. Daar ben ik blij mee. Onderling is er goede afstemming geweest tussen de gemeenten. In die overleggen scheelde het dat ik als wethouder veel bestuurders al kende. Dan leg je makkelijker contacten.”
Portefeuille
Meeuwisse was tien jaar wethouder in de gemeente Goes voordat ze naar Noord-Beveland ging. De overstap is haar goed bevallen. “In Goes had ik met financiën en grote projecten een harde portefeuille, maar het menselijke vind ik ontzettend leuk aan besturen. Dat doe ik nu veel meer.” Ze geniet ook van haar rol als voorzitter van de raad. “Ik werd op de dag na mijn installatie in het diepe gegooid met een vergadering, maar dat begrepen alle raadsleden. Nu ken ik iedereen, weet wat ik van ze kan verwachten en gaat het allemaal natuurlijker.”
Verward
Als burgemeester is ze ook verantwoordelijk voor de openbare orde en veiligheid. “Hoewel we een klein eiland zijn, hebben we ook hier te maken met alle vormen van geweld. Dit jaar hebben we een verwarde man in Kamperland gehad. Dat kostte veel energie, ook om de lucht te klaren met de omwonenden die vonden dat er te weinig was gedaan. Het is goed dat ik dan ervaring heb en stevig in mijn schoenen sta. Ik wil het probleem beetpakken en oplossen.”
Huwelijken
Als burgermoeder heeft ze de afgelopen twaalf maanden het nodige meegemaakt. De brand in een woning in Colijnsplaat maakte indruk, net als de gesprekken die ze heeft met ondernemers die door de lockdown in de problemen zitten en de diamanten en briljanten huwelijken en verjaardagen van eeuwelingen. “Als je bij een man bent die 103 wordt en zijn familie is van hem gescheiden door een hek, dan vind ik dat triest om te zien.”
Veerkrachtig
De crisis zorgt voor moeilijkheden, maar laat ook de mooie kanten zien. “De inwoners zijn ontzettend veerkrachtig en betrokken. Ze doen boodschappen voor elkaar en kopen af en toe een bloemetje voor een ander. Dat is heel waardevol.” Vanaf januari volgend jaar woont ze er ook. Zij en haar man hebben een huis gekocht in Kortgene. “We zijn allebei gek op de kust en het water. In Kortgene en Noord-Beveland vallen we met onze neus in de boter.”
Meer uit Beveland
KLOETINGE - de 18-jarige Chillpill uit Kloetinge heeft zaterdag 28 juni de derde prijs in de wacht gesleept in de categorie Theater tijdens de finale van Kunstbende 2025. De finale vond plaats tijdens het Kunstbende Young Creators Festival in de Melkweg en iTA in Amsterdam. Daar streden 86 acts in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater om de felbegeerde Kunstbende Award. De eersteprijswinnaars mogen optreden op grote podia, van Oerol tot Stedelijk Museum Amsterdam.
34 minuten geledenWEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden.
21 uur geledenGOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen.
1 dag geledenKAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
1 dag geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
1 dag geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
2 dagen geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
2 dagen geleden