Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko meldt neerhalen van 'doelen' in luchtruim Belarus

Loekasjenko meldt neerhalen van 'doelen' in luchtruim Belarus

MINSK (ANP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko meldt dat de Belarussische luchtverdediging verschillende doelen in het eigen luchtruim heeft neergehaald. Het gaat volgens hem vermoedelijk om drones uit Oekraïne.

Volgens Loekasjenko ging het om "ongeveer een dozijn" doelen in de aan Rusland grenzende regio Mogilev. "Om 19.04 uur op een hoogte van 1,5 kilometer en over een afstand van 6,5 kilometer, heeft de luchtverdediging verschillende doelen boven het grondgebied van Belarus vernietigd. Gedurende de nacht en deze ochtend is een zoektocht gaande naar wat is vernietigd," zei Loekasjenko in een video die gedeeld is door staatspersbureau Belta.

De president voegde eraan toe dat andere doelen "overgedragen" zijn aan Rusland en later zijn vernietigd in de buurt van de Russische stad Jaroslavl. In de gelijknamige regio zijn zes drones onderschept, meldde het Russische ministerie van Defensie eerder op zaterdag. Oekraïne heeft vooralsnog niet gereageerd.

Meer uit Buitenland

Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

1 uur geleden
Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

1 uur geleden
VN-experts: hongersnood Soedan breidt zich uit

KHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.

1 uur geleden
Excuses Starmer aan Epstein-slachtoffers om aanstellen Mandelson

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.

2 uur geleden
NAVO wijst naar Rusland en China na verlopen kernwapenverdrag

BRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.

2 uur geleden
Letland stelt onderzoek in na vrijgave Epstein Files

VILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

2 uur geleden