Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko meldt neerhalen van 'doelen' in luchtruim Belarus

Loekasjenko meldt neerhalen van 'doelen' in luchtruim Belarus

MINSK (ANP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko meldt dat de Belarussische luchtverdediging verschillende doelen in het eigen luchtruim heeft neergehaald. Het gaat volgens hem vermoedelijk om drones uit Oekraïne.

Volgens Loekasjenko ging het om "ongeveer een dozijn" doelen in de aan Rusland grenzende regio Mogilev. "Om 19.04 uur op een hoogte van 1,5 kilometer en over een afstand van 6,5 kilometer, heeft de luchtverdediging verschillende doelen boven het grondgebied van Belarus vernietigd. Gedurende de nacht en deze ochtend is een zoektocht gaande naar wat is vernietigd," zei Loekasjenko in een video die gedeeld is door staatspersbureau Belta.

De president voegde eraan toe dat andere doelen "overgedragen" zijn aan Rusland en later zijn vernietigd in de buurt van de Russische stad Jaroslavl. In de gelijknamige regio zijn zes drones onderschept, meldde het Russische ministerie van Defensie eerder op zaterdag. Oekraïne heeft vooralsnog niet gereageerd.

Meer uit Buitenland

Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

37 minuten geleden
Koeweit: 97 Iraanse raketten en bijna 300 drones onderschept

KOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.

39 minuten geleden
Doden in Israël na raketaanval

BEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.

43 minuten geleden
Veel gewonden in Israël na aanval

BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.

1 uur geleden
Israël brengt uit voorzorg Dode Zeerol naar veilige locatie

JERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.

1 uur geleden
Paus wil einde aan 'spiraal van geweld' in Midden-Oosten

ROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

2 uur geleden
Von der Leyen: reëel risico op instabiliteit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.

2 uur geleden