Loekasjenko meldt neerhalen van 'doelen' in luchtruim Belarus
MINSK (ANP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko meldt dat de Belarussische luchtverdediging verschillende doelen in het eigen luchtruim heeft neergehaald. Het gaat volgens hem vermoedelijk om drones uit Oekraïne.
Volgens Loekasjenko ging het om "ongeveer een dozijn" doelen in de aan Rusland grenzende regio Mogilev. "Om 19.04 uur op een hoogte van 1,5 kilometer en over een afstand van 6,5 kilometer, heeft de luchtverdediging verschillende doelen boven het grondgebied van Belarus vernietigd. Gedurende de nacht en deze ochtend is een zoektocht gaande naar wat is vernietigd," zei Loekasjenko in een video die gedeeld is door staatspersbureau Belta.
De president voegde eraan toe dat andere doelen "overgedragen" zijn aan Rusland en later zijn vernietigd in de buurt van de Russische stad Jaroslavl. In de gelijknamige regio zijn zes drones onderschept, meldde het Russische ministerie van Defensie eerder op zaterdag. Oekraïne heeft vooralsnog niet gereageerd.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
2 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
5 uur geleden