
Lockdowns leveren LEGO recordomzet op
BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - Speelgoedfabrikant LEGO heeft 2020 een recordomzet en -winst behaald. Doordat mensen massaal thuis moesten blijven om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, zochten ze voor vermaak hun heil in de plastic bouwsteentjes van het Deense bedrijf. Dat zag de verkopen met 13 procent toenemen.
De jaaromzet bedroeg 43,7 miljard Deense kroon, omgerekend 5,9 miljard euro. Daarop boekte het bedrijf een winst van 9,9 miljard kroon, wat bijna een vijfde meer is dan in 2019.
Volgens LEGO nam de populariteit van het speelgoed tijdens de pandemie onder mensen van alle leeftijden toe. Het bedrijf bracht al voor de invoering van lockdowns sets op de markt die vooral op een volwassen publiek waren gericht, zoals LEGO gebaseerd op de sitcom Friends. Maar met de ingang van de coronamaatregelen kwam er steeds meer aandacht voor de therapeutische werking die zou uitgaan van legoën.
LEGO wijst zelf ook op de eigen digitalisering als achterliggende oorzaak voor de omzetgroei. Het bedrijf, voor het grootste deel in handen van de Deense miljardairsfamilie Kristiansen, brengt steeds vaker speelgoed op de markt dat de bouwblokjes combineert met bijvoorbeeld computerspelletjes voor kinderen. Zo werkt LEGO samen met Nintendo aan sets gebaseerd op computerspelfiguur Super Mario.
De toegenomen interesse in LEGO was ook op de site van het bedrijf merkbaar, met een verdubbeling van het aantal bezoeken in één jaar tijd. Toch schrijft het bedrijf fysieke winkels niet af. Ondanks lockdowns opende LEGO wereldwijd 134 nieuwe eigen winkels, waarvan 91 in China.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geëindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.
36 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.
2 uur geledenMUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als België, Spanje en Polen."
3 uur geleden