Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdownmaatregelen zitten verkopen nieuwe auto's dwars

Lockdownmaatregelen zitten verkopen nieuwe auto's dwars

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in de eerste maand van het nieuwe jaar ver weggezakt. Volgens BOVAG, RAI Vereniging en databureau RDC is dit mede te wijten aan de showroomsluitingen als gevolg van de lockdownmaatregelen. Bovendien speelde mee dat veel kopers van elektrische voertuigen het papierwerk voor 1 januari op orde wilden hebben, om zodoende tot 2025 te kunnen profiteren van gunstigere bijtellingsregels.

Volgens de brancheorganisaties werden in januari 35.193 nieuwe auto's op kenteken gezet. Dat was een vijfde minder dan in januari 2020. Het betekende qua verkopen de slechtste januarimaand deze eeuw. Volkswagen was 'traditiegetrouw' het populairste merk met een marktaandeel van ruim 10 procent. Het best verkochte type auto was de Volvo XC40, waarvan er 1036 op kenteken werden gezet.

In het verleden gold januari vaak als topmaand om een auto te registreren, omdat veel kopers deze vanwege het vermeende effect op de restwaarde in het nieuwe jaar op kenteken wilden zetten. Sinds 2013 ebt dat effect weg, aangezien de fiscale bijtellingsregels voor zakelijke rijders vrijwel jaarlijks per 1 januari worden aangepast. Dit resulteerde ook in een piek in december.

Vorig jaar werden ruim 356.000 nieuwe personenauto’s geregistreerd, een vijfde minder dan een jaar eerder. Voor dit jaar gaan BOVAG en RAI Vereniging uit van economisch herstel en daarmee een niveau van 400.000 registraties. Autodealers zouden volgens de brancheverenigingen ook moeten kunnen profiteren van de ophanden zijnde plannen van het kabinet om ‘click and collect’ voor alle winkelbedrijven binnenkort toe te staan. Daarmee zouden ook kopers van auto's op afspraak weer naar de showrooms mogen komen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

2 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

6 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

6 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

8 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

8 uur geleden