Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Servië van de baan na rellen in hoofdstad

Lockdown Servië van de baan na rellen in hoofdstad

BELGRADO (ANP/RTR/DPA) - De Servische regering heeft nieuwe maatregelen tegen het coronavirus aangekondigd. Een geplande lockdown in Belgrado is van de baan na de protesten van deze week, maar er komt volgens premier Ana Brnabić wel een verbod op bijeenkomsten met meer dan 10 mensen.

In het Balkanland ontstond deze week grote onrust nadat president Aleksandar Vucic een uitgaansverbod had aangekondigd om verspreiding van het virus tegen te gaan. Demonstranten gingen de straat op om de protesteren tegen het coronabeleid van de overheid en Vucic zelf.

De politie raakte de afgelopen nachten slaags met demonstranten in de hoofdstad. Daar bekogelden actievoerders de politie met flessen en stenen. Agenten vuurden traangas af. Ook op andere plaatsen in het land is gedemonstreerd.

Ziekenhuizen

In het circa 7 miljoen inwoners tellende Servië is bij ruim 17.000 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben opgelopen. De autoriteiten zeggen dat de ziekenhuizen tegen hun grenzen aanlopen en dat zorgpersoneel uitgeput is. Er zijn de afgelopen dagen steeds honderden nieuwe besmettingen vastgesteld.

Critici wijzen met een beschuldigende vinger naar de regering. Die versoepelde in de aanloop naar de verkiezingen van 21 juni de maatregelen die verspreiding van het virus moesten voorkomen.

Meer uit Buitenland

Meer veiligheidsmaatregelen na nieuwe stroomstoring Frankrijk

CANNES (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben na een nieuwe stroomstoring in het zuiden van het land aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd rond het elektriciteitsnetwerk. Er wordt opnieuw uitgegaan van opzet. Burgemeester Christian Estrosi van Nice stelde aanvullende camerabewaking in het vooruitzicht.

21 minuten geleden
Syrië gaat VS helpen bij opsporing Amerikanen, zegt gezant

DAMASCUS (ANP) - De nieuwe machthebbers in Syrië hebben ermee ingestemd de Verenigde Staten te helpen bij het opsporen van vermiste Amerikanen in hun land. Dat meldt de Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack, die op X spreekt over een belangrijke stap vooruit. "De families van Austin Tice, Majd Kamalmaz en Kayla Mueller moeten dit eindelijk kunnen afsluiten."

1 uur geleden
Trump verdedigt weren buitenlandse studenten op Harvard

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het besluit verdedigd om aanmeldingen van buitenlandse studenten op Harvard te blokkeren. Hij zei dat de instelling miljarden dollars ontvangt van de overheid en dat het daarom redelijk is dat wordt gevraagd om informatie over internationale studenten. "Maar Harvard is niet erg mededeelzaam."

2 uur geleden
Meerdere doden door Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen door hevige Russische droneaanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt Mykola Kalashnyk, een Oekraïense topmilitair, op Telegram.

4 uur geleden
Noord-Korea arresteert ingenieur na mislukte doop marineschip

CHONGJIN (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de hoofdingenieur van de Chongjin-scheepswerf gearresteerd en opgesloten, omdat die verantwoordelijk wordt gehouden voor de mislukte tewaterlating van een nieuwe torpedobootjager, melden staatsmedia van het land.

7 uur geleden
Oekraïense topmilitair: nieuwe Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Een Oekraïense topmilitair heeft op Telegram gewaarschuwd voor nieuwe grootschalige Russische droneaanvallen op Kyiv. Hij stelde in de nacht van zaterdag op zondag dat er al minstens tien drones boven de Oekraïense hoofdstad vlogen en zei te verwachten dat er later in de nacht nog meer zullen volgen.

10 uur geleden
Aanval Israël doodt 9 kinderen van artsenechtpaar in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval in de zuidelijke stad Khan Younis zijn negen kinderen van een getrouwd artsenpaar om het leven gekomen, meldt de burgerbescherming in Gaza. Enkele lichamen werden in verkoolde staat aangetroffen in het huis van de artsen Hamdi al-Najjar en Alaa al-Najjar.

13 uur geleden