Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown in Slowakije: winkels dicht, maar skiliften draaien door

Lockdown in Slowakije: winkels dicht, maar skiliften draaien door

BRATISLAVA (ANP) - In Slowakije is sinds zaterdagochtend een lockdown van kracht vanwege het toegenomen aantal coronabesmettingen. De meeste winkels zijn dicht en de bevolking mag alleen de deur uit als dat noodzakelijk is, bijvoorbeeld om boodschappen te doen of te gaan werken. Skiliften mogen wel in bedrijf blijven. Daarop is in de media veel kritiek.

Critici leggen een verband met de zakelijke belangen van de rechts-populistische parlementsvoorzitter Boris Kollar. Hij bezit meerdere skipistes en hotels in wintersportgebieden in het land.

Behalve de skigebieden mogen supermarkten, apotheken, benzinestations en banken open blijven. Andere winkels zijn gesloten. Normaal zouden ze in aanloop naar kerst hun drukste week van het jaar beleven.

Slowakije wekte in november nog veel belangstelling door massaal de bevolking te testen op het virus. Premier Igor Matovič hoopte daarmee een lockdown te voorkomen, maar dat is dus niet gelukt. Door het stijgende aantal besmettingen raken ziekenhuizen overbelast. Het land op slot gooien was de enige mogelijkheid die de regering nog zag.

Meer uit Buitenland

Meer dan 100 doden in Gaza door aanvallen Israël en hongersnood

GAZA-STAD (ANP) - In Gaza zijn in de afgelopen 24 uur zeker 119 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door Israëlische aanvallen, meldt het Palestijnse gezondheidsministerie. Onder hen zijn 27 mensen die omkwamen terwijl ze op voedselhulp wachtten. Volgens de autoriteiten in Gaza stierven nog eens zes mensen door honger of ondervoeding.

4 uur geleden
Zes doden na mijnramp in Chili

SANTIAGO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Chili zijn alle lichamen geborgen van de mijnwerkers die sinds donderdag vermist waren na een instorting in een kopermijn. Zondag werd het laatste slachtoffer gevonden, heeft het openbaar ministerie bekendgemaakt. Daarmee komt het dodental op zes.

5 uur geleden
Oud-leiders Mossad en Shin Bet willen dat Trump Gaza-oorlog stopt

TEL AVIV (ANP) - Voormalige leiders van het Israëlische leger (IDF) en van de inlichtingendiensten Mossad en Shin Bet hebben een brief gestuurd aan de Amerikaanse president Donald Trump waarin ze hem vragen premier Benjamin Netanyahu te dwingen de huidige oorlog te beëindigen. Dat melden Israëlische media waaronder The Jerusalem Post.

6 uur geleden
Macron hekelt 'verschrikkelijke wreedheid' Hamas-gijzelaarsvideo

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".

12 uur geleden
Doden door oplaaiend sektarisch geweld in Syrië

SUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.

14 uur geleden
België begint met droppen hulpgoederen boven Gazastrook

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.

14 uur geleden
Israëlische minister Ben-Gvir bezoekt Tempelberg

JERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.

15 uur geleden