Liverpool zonder Matip naar Qatar voor WK
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat met 23 spelers naar Qatar voor het WK voor clubs. Manager Jürgen Klopp heeft vanzelfsprekend de Nederlandse internationals Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, basisspeler bij de 'Reds', opgenomen in zijn selectie. Naast de geblesseerde Braziliaanse middenvelder Fabinho, die tot na de jaarwisseling is uitgeschakeld vanwege een enkelblessure, gaat ook Joël Matip niet mee.
De verdediger kampt met hardnekkige knieklachten. "Joël herstelt, maar het gaat niet zo snel als we hadden gehoopt", zei Klopp eerder in de week over Matip, die eind oktober voor het laatst in actie kwam. De geboren Duitser begon het seizoen als vaste kompaan van Van Dijk centraal achterin, maar de laatste weken staat daar steeds Dejan Lovren.
Liverpool, winnaar van de Champions League, treedt in Qatar op 18 december aan in de halve finale van het WK voor clubs. Een dag eerder spelen de 'achterblijvers' in eigen land tegen Aston Villa voor de League Cup. De Nederlandse jeugdinternational Sepp van den Berg en Ki-Jana Hoever gaan niet mee naar Qatar, maar zullen tegen Aston Villa een kans krijgen.
Liverpool komt in de halve finale mogelijk Vincent Janssen tegen, mits de spits met zijn Mexicaanse club Monterrey de winnaar van Al Sadd - Hienghène Sport verslaat. Monterrey won dit jaar de Champions League voor clubs uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied. De Mexicanen versterkten zich in de zomer met Janssen, die overbodig was geworden bij Tottenham Hotspur. De 17-voudig international van Oranje is de laatste weken goed op dreef.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
8 uur geleden