Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op
DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
De prijs van cokeskool bij de handel in het Chinese Dalian ging maandag met wel 8 procent omhoog. Ook op de Chinese metalenmarkt waren prijsstijgingen te zien, want veel van de kolen zijn bedoeld voor de staalproductie.
Vrijdag was er een explosie in een kolenmijn in China, waarbij zeker 82 doden vielen. Het gaat om het dodelijkste mijnongeval in het land sinds 2009. Chinese autoriteiten hebben een grondig onderzoek aangekondigd en strenge straffen voor de verantwoordelijken.
Op de Chinese aandelenbeurzen profiteerden mijnbouwbedrijven echter. Aandelen van bijvoorbeeld Shanxi Lu'an Environmental Energy Development en Jinneng Holding Shanxi Coal Industry wonnen tot meer dan 9 procent, omdat handelaren erop rekenen dat de bedrijven voordeel kunnen trekken uit de hogere kolenprijs.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
13 uur geleden