Liverpool ziet alleen Henderson terugkeren voor duel met Ajax
LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jordan Henderson kan dinsdag met Liverpool tegen Ajax uitkomen in de Champions League. Volgens trainer Jürgen Klopp is zijn aanvoerder voldoende hersteld om aan de vijfde groepswedstrijd te beginnen.
Henderson viel zaterdag al in tijdens de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League (1-1). Hij werd het afgelopen seizoen verkozen tot beste speler van de Premier League.
Klopp kan tegen Ajax geen beroep doen op Virgil van Dijk, Alex Oxlade-Chamberlain, James Milner, Joe Gomez, Naby Keïta en Xherdan Shaqiri. Trent Alexander-Arnold heeft de training hervat, maar ook voor hem komt de wedstrijd tegen Ajax nog te vroeg.
Liverpool heeft een gelijkspel nodig voor een plek in de achtste finales en sluit volgende week de groepsfase af met een uitwedstrijd tegen FC Midtjylland, dat nog puntloos is in groep D. Klopp vertelde op een afsluitende persconferentie dat hij niet van plan is om spelers te sparen, zoals vorige week tijdens het verloren thuisduel met Atalanta (0-2) in de Champions League.
"Dat kan ik niet eens", zei de Duitse trainer. "Zaterdag speelden we nog tegen Brighton. De sterkste spelers zullen tegen Ajax op het veld staan. Mijn spelers brengen meer tijd door met onze medische staf en masseurs dan met mij. We kunnen nauwelijks trainen. Het is echt een heel drukke periode. Maar we gaan er voor zolang we elf spelers kunnen opstellen."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
18 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
21 uur geleden