Liverpool stelt met zege op Atlético Madrid groepszege veilig
LIVERPOOL (ANP) - Na vier speelronden in de Champions League is Liverpool al zeker van de poulewinst. De ploeg van coach Jürgen Klopp won ook de vierde groepswedstrijd. Atlético Madrid ging op Anfield in een spectaculaire wedstrijd onderuit: 2-0. De Spaanse ploeg moest na de 37e minuut met tien man verder door een rode kaart voor verdediger Felipe.
Arbiter Danny Makkelie bestrafte de Braziliaan wegens het neerhalen van een tegenstander. Atlético reageerde boos waarna Luis Suárez en Koke de gele kaart kregen van de Nederlandse scheidsrechter wegens protesteren.
Liverpool, met Virgil van Dijk het hele duel in actie, leidde halverwege de eerste helft al met 2-0 dankzij treffers van Diogo Jota en Sadio Mané. Bij beide treffers kwam de assist van Trent Alexander-Arnold.
Ook na de rust hadden Makkelie en zijn collega's het druk. Na interventie van de VAR keurde de Nederlandse arbitrage zowel een treffer van Liverpool (Jota) als Atlético (Suárez) af wegens buitenspel. Suárez had sowieso geen fijne avond bij zijn vroegere club. Hij werd door de Engelse aanhang voortdurend uitgefloten, zeker ook bij zijn wissel in de 59e minuut.
Eerder op de avond moest AC Milan op eigen veld tegen FC Porto genoegen nemen met 1-1. Door de nederlaag van Atlético in Liverpool is de Italiaanse club nog niet uitgeschakeld voor overwintering in de Champions League. Met slechts 1 punt staat AC Milan er niettemin slecht voor. Nummer 2 FC Porto heeft 5 punten en Atlético staat op 4 punten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
3 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
4 uur geleden