Liverpool stelt met zege op Atlético Madrid groepszege veilig
LIVERPOOL (ANP) - Na vier speelronden in de Champions League is Liverpool al zeker van de poulewinst. De ploeg van coach Jürgen Klopp won ook de vierde groepswedstrijd. Atlético Madrid ging op Anfield in een spectaculaire wedstrijd onderuit: 2-0. De Spaanse ploeg moest na de 37e minuut met tien man verder door een rode kaart voor verdediger Felipe.
Arbiter Danny Makkelie bestrafte de Braziliaan wegens het neerhalen van een tegenstander. Atlético reageerde boos waarna Luis Suárez en Koke de gele kaart kregen van de Nederlandse scheidsrechter wegens protesteren.
Liverpool, met Virgil van Dijk het hele duel in actie, leidde halverwege de eerste helft al met 2-0 dankzij treffers van Diogo Jota en Sadio Mané. Bij beide treffers kwam de assist van Trent Alexander-Arnold.
Ook na de rust hadden Makkelie en zijn collega's het druk. Na interventie van de VAR keurde de Nederlandse arbitrage zowel een treffer van Liverpool (Jota) als Atlético (Suárez) af wegens buitenspel. Suárez had sowieso geen fijne avond bij zijn vroegere club. Hij werd door de Engelse aanhang voortdurend uitgefloten, zeker ook bij zijn wissel in de 59e minuut.
Eerder op de avond moest AC Milan op eigen veld tegen FC Porto genoegen nemen met 1-1. Door de nederlaag van Atlético in Liverpool is de Italiaanse club nog niet uitgeschakeld voor overwintering in de Champions League. Met slechts 1 punt staat AC Milan er niettemin slecht voor. Nummer 2 FC Porto heeft 5 punten en Atlético staat op 4 punten.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
48 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
9 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
10 uur geleden