Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool stelt met zege op Atlético Madrid groepszege veilig

Liverpool stelt met zege op Atlético Madrid groepszege veilig

LIVERPOOL (ANP) - Na vier speelronden in de Champions League is Liverpool al zeker van de poulewinst. De ploeg van coach Jürgen Klopp won ook de vierde groepswedstrijd. Atlético Madrid ging op Anfield in een spectaculaire wedstrijd onderuit: 2-0. De Spaanse ploeg moest na de 37e minuut met tien man verder door een rode kaart voor verdediger Felipe.

Arbiter Danny Makkelie bestrafte de Braziliaan wegens het neerhalen van een tegenstander. Atlético reageerde boos waarna Luis Suárez en Koke de gele kaart kregen van de Nederlandse scheidsrechter wegens protesteren.

Liverpool, met Virgil van Dijk het hele duel in actie, leidde halverwege de eerste helft al met 2-0 dankzij treffers van Diogo Jota en Sadio Mané. Bij beide treffers kwam de assist van Trent Alexander-Arnold.

Ook na de rust hadden Makkelie en zijn collega's het druk. Na interventie van de VAR keurde de Nederlandse arbitrage zowel een treffer van Liverpool (Jota) als Atlético (Suárez) af wegens buitenspel. Suárez had sowieso geen fijne avond bij zijn vroegere club. Hij werd door de Engelse aanhang voortdurend uitgefloten, zeker ook bij zijn wissel in de 59e minuut.

Eerder op de avond moest AC Milan op eigen veld tegen FC Porto genoegen nemen met 1-1. Door de nederlaag van Atlético in Liverpool is de Italiaanse club nog niet uitgeschakeld voor overwintering in de Champions League. Met slechts 1 punt staat AC Milan er niettemin slecht voor. Nummer 2 FC Porto heeft 5 punten en Atlético staat op 4 punten.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

2 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

5 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

5 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

18 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

19 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

19 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

20 uur geleden