Liverpool raakt achterop bij ManCity na gelijkspel bij Tottenham
LONDEN (ANP) - Liverpool is in de Premier League verder achterop geraakt bij koploper Manchester City. De ploeg van coach Jürgen Klopp speelde in een spannende wedstrijd 2-2 in Londen bij Tottenham Hotspur. Liverpool heeft 41 punten, 3 minder dan City. De Spurs staan zevende met 26 punten.
De eerste kans in het Tottenham Hotspur Stadium was voor Liverpool waar Andrew Robertson in de 2e minuut naast kopte. Daarna kwamen er mogelijkheden voor de thuisploeg van coach Antonio Conte. Harry Kane maakte in de 13e minuut zijn tweede competitietreffer, nadat hij eerder al een grote kans had gemist. Daarna mochten Son Heung-min en Dele Alli het zich aanrekenen dat de voorsprong niet groter werd. Diogo Jota zorgde met een kopbal alsnog voor de gelijkmaker.
In een wedstrijd die in hoog tempo over en weer ging leek Liverpool halverwege de tweede helft de winst te gaan pakken, ondanks de vele kansen voor de Spurs, die twee weken niet in actie waren gekomen na veel coronabesmettingen in het elftal. Na een reeks van incidenten die nog door de VAR moesten worden nagekeken, scoorde Robertson met het hoofd (1-2). De treffer werd goedgekeurd. Vijf minuten later was het toch weer gelijk. Son profiteerde van het verkeerd uitkomen van doelman Alisson op een lange pass.
Liverpool moest de slotfase met tien man spelen, nadat Robertson voor een forse overtreding op Emerson Royal met rood van het veld werd gestuurd. De spelers van Klopp hielden echter stand.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
10 uur geleden