Liverpool profiteert door late treffer Origi van verlies Chelsea
WOLVERHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft optimaal geprofiteerd van de nederlaag van koploper Chelsea, eerder op de dag bij West Ham United. De formatie van coach Jürgen Klopp won van Wolverhampton Wanderers, 0-1. De Belgische invaller Divock Origi scoorde in de 4e minuut van de extra tijd.
Liverpool staat nu aan kop in de Premier League, met 1 punt meer dan Chelsea. Manchester City kan de nieuwe lijstaanvoerder later zaterdag nog inhalen, als het wint bij Watford.
Liverpool, met Virgil van Dijk in de gelederen, kreeg de beste kansen. Op zijn verjaardag miste Diogo Jota de mooiste. De oud-speler van Wolverhampton slaagde er zelfs niet in van vijf meter het doel te treffen, toen er nog slechts twee verdedigers op de lijn stonden en de keeper al verslagen was.
Sadio Mané schoot in de slotminuten van dichtbij nog naast. Mohamed Salah knalde in de handen van doelman José Sá. Vervolgens slaagde Salah er alsnog in de bal bij Origi te krijgen, die doeltreffend uithaalde.
Ki-Jana Hoever viel in extra tijd nog in bij Wolverhampton.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
10 uur geleden