Liverpool nadert Champions League na winst bij Burnley
BURNLEY (ANP) - Liverpool is één speelronde voor het einde van het seizoen in de Premier League geklommen naar de vierde plaats, wat net genoeg is voor een plek in de Champions League. De club van trainer Jürgen Klopp deed dat door te winnen bij Burnley, 0-3 . Het was de vierde opeenvolgende zege, waarvan de derde in een uitwedstrijd.
Wel staat Leceister City als nummer 5 wat punten betreft op gelijke hoogte met Liverpool. Het doelsaldo van de Reds is (met +4) wel wat beter. Liverpool speelt op de slotdag tegen Crystal Palace, Leicester City tegen Tottenham Hotspur. Chelsea heeft als derde geklasseerde slechts 1 punt meer dan Liverpool en Leicester en zou nog door beide clubs kunnen worden achterhaald.
Vlak voor rust kwam Liverpool op voorsprong. Roberto Firmino scoorde. De Braziliaan rondde af na een voorzet van de Schot Andrew Robertson. Daarvoor al hadden Sadio Mané, Mohamed Salah en Thiago aardige mogelijkheden laten liggen voor de kampioen van vorig seizoen.
Nathaniel Phillips zette Liverpool na de hervatting op 0-2. De centrale verdediger kopte raakt na een voorzet van Mané. In de slotminuten knalde de ingevallen Alex Oxlade-Chamberlain de derde binnen.
Georginio Wijnaldum was basisspeler en aanvoerder van Liverpool. Hij werd enkele minuten voor tijd vervangen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
21 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
5 uur geleden