Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool nadert Champions League na winst bij Burnley

Liverpool nadert Champions League na winst bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Liverpool is één speelronde voor het einde van het seizoen in de Premier League geklommen naar de vierde plaats, wat net genoeg is voor een plek in de Champions League. De club van trainer Jürgen Klopp deed dat door te winnen bij Burnley, 0-3 . Het was de vierde opeenvolgende zege, waarvan de derde in een uitwedstrijd.

Wel staat Leceister City als nummer 5 wat punten betreft op gelijke hoogte met Liverpool. Het doelsaldo van de Reds is (met +4) wel wat beter. Liverpool speelt op de slotdag tegen Crystal Palace, Leicester City tegen Tottenham Hotspur. Chelsea heeft als derde geklasseerde slechts 1 punt meer dan Liverpool en Leicester en zou nog door beide clubs kunnen worden achterhaald.

Vlak voor rust kwam Liverpool op voorsprong. Roberto Firmino scoorde. De Braziliaan rondde af na een voorzet van de Schot Andrew Robertson. Daarvoor al hadden Sadio Mané, Mohamed Salah en Thiago aardige mogelijkheden laten liggen voor de kampioen van vorig seizoen.

Nathaniel Phillips zette Liverpool na de hervatting op 0-2. De centrale verdediger kopte raakt na een voorzet van Mané. In de slotminuten knalde de ingevallen Alex Oxlade-Chamberlain de derde binnen.

Georginio Wijnaldum was basisspeler en aanvoerder van Liverpool. Hij werd enkele minuten voor tijd vervangen.

Meer uit Voetbal

Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

15 minuten geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

56 minuten geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

57 minuten geleden
Iraanse voetbalsters hebben Australië verlaten

SYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.

2 uur geleden
Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

6 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

10 uur geleden