Liverpool nadert Champions League na winst bij Burnley
BURNLEY (ANP) - Liverpool is één speelronde voor het einde van het seizoen in de Premier League geklommen naar de vierde plaats, wat net genoeg is voor een plek in de Champions League. De club van trainer Jürgen Klopp deed dat door te winnen bij Burnley, 0-3 . Het was de vierde opeenvolgende zege, waarvan de derde in een uitwedstrijd.
Wel staat Leceister City als nummer 5 wat punten betreft op gelijke hoogte met Liverpool. Het doelsaldo van de Reds is (met +4) wel wat beter. Liverpool speelt op de slotdag tegen Crystal Palace, Leicester City tegen Tottenham Hotspur. Chelsea heeft als derde geklasseerde slechts 1 punt meer dan Liverpool en Leicester en zou nog door beide clubs kunnen worden achterhaald.
Vlak voor rust kwam Liverpool op voorsprong. Roberto Firmino scoorde. De Braziliaan rondde af na een voorzet van de Schot Andrew Robertson. Daarvoor al hadden Sadio Mané, Mohamed Salah en Thiago aardige mogelijkheden laten liggen voor de kampioen van vorig seizoen.
Nathaniel Phillips zette Liverpool na de hervatting op 0-2. De centrale verdediger kopte raakt na een voorzet van Mané. In de slotminuten knalde de ingevallen Alex Oxlade-Chamberlain de derde binnen.
Georginio Wijnaldum was basisspeler en aanvoerder van Liverpool. Hij werd enkele minuten voor tijd vervangen.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
7 uur geleden