Liverpool na ruime zege op drempel van kampioenschap
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een grote stap gezet richting de titel in de Premier League. De koploper won in eigen stadion met 4-0 van Crystal Palace en kan donderdag zonder te spelen kampioen worden, als concurrent Manchester City punten verspeelt tegen Chelsea. Liverpool, dat voor het eerst in 30 jaar de titel kan grijpen, heeft 23 punten meer dan ManCity.
De ploeg van coach Jürgen Klopp speelde in de eerste wedstrijd sinds de herstart van de Engelse competitie nog teleurstellend met 0-0 gelijk tegen stadsrivaal Everton. Tegen Crystal Palace draaide Liverpool, met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in de basis, al weer een stuk beter.
Trent Alexander-Arnold opende de score uit een fraaie vrije trap. Mohamed Salah maakte er nog voor rust 2-0 van. Met een verwoestend afstandsschot zorgde Fabinho voor de comfortabele 3-0-voorsprong.
Anders dan in de voor Liverpool dramatisch verlopen titelrace in 2014, toen de 'Reds' Crystal Palace lieten terugkomen na 3-0, werd die voorsprong nu niet uit handen gegeven. Met een razendsnelle omschakeling stuurde Salah Sadio Mané de diepte in. Die liet doelman Wayne Hennessey van Crystal Palace kansloos met de 4-0.
Bij Crystal Palace speelde Patrick van Aanholt de hele wedstrijd en viel Jaïro Riedewald in de tweede helft in.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
6 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden