Liverpool laat het op Anfield afweten tegen Atalanta
LIVERPOOL (ANP) - Na drie achtereenvolgende overwinningen, onder meer tegen Ajax, heeft Liverpool in de groepsfase van de Champions League de eerste nederlaag geleden. De kampioen van Engeland ging op het eigen Anfield onderuit tegen Atalanta, 0-2. Beide clubs houden, net als Ajax, kans om de volgende fase van het toernooi te bereiken.
De Italianen kwamen na een uur op voorsprong. Josip Ilicic scoorde van dichtbij, na een voorzet van Alejandro Gómez. Enkele minuten later maakte Robin Gosens de 0-2, na fraai doorkoppen van Hans Hateboer.
Hoewel Liverpool veel geblesseerden heeft, onder wie centrale verdediger Virgil van Dijk, liet de Duitse coach Jürgen Klopp belangrijke spelers als Roberto Firmino, Andy Robertson, Fabinho en Diogo Jota aanvankelijk buiten het elftal. Kostas Tsimikas speelde wel, achterin als vervanger van Robertson. De Griekse oud-speler van Willem II kwam in de Premier League nog niet in actie.
Vier wissels
Onmiddellijk na de eerste tegentreffer paste Klopp maar liefst vier wissels toe. Ook Georginio Wijnaldum werd vervangen, evenals de van een infectie met het coronavirus herstelde Mohamed Salah.
Naast Hateboer speelde ook Marten de Roon mee bij de Italianen. Sam Lammers bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
9 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
21 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geleden