Liverpool laat het op Anfield afweten tegen Atalanta
LIVERPOOL (ANP) - Na drie achtereenvolgende overwinningen, onder meer tegen Ajax, heeft Liverpool in de groepsfase van de Champions League de eerste nederlaag geleden. De kampioen van Engeland ging op het eigen Anfield onderuit tegen Atalanta, 0-2. Beide clubs houden, net als Ajax, kans om de volgende fase van het toernooi te bereiken.
De Italianen kwamen na een uur op voorsprong. Josip Ilicic scoorde van dichtbij, na een voorzet van Alejandro Gómez. Enkele minuten later maakte Robin Gosens de 0-2, na fraai doorkoppen van Hans Hateboer.
Hoewel Liverpool veel geblesseerden heeft, onder wie centrale verdediger Virgil van Dijk, liet de Duitse coach Jürgen Klopp belangrijke spelers als Roberto Firmino, Andy Robertson, Fabinho en Diogo Jota aanvankelijk buiten het elftal. Kostas Tsimikas speelde wel, achterin als vervanger van Robertson. De Griekse oud-speler van Willem II kwam in de Premier League nog niet in actie.
Vier wissels
Onmiddellijk na de eerste tegentreffer paste Klopp maar liefst vier wissels toe. Ook Georginio Wijnaldum werd vervangen, evenals de van een infectie met het coronavirus herstelde Mohamed Salah.
Naast Hateboer speelde ook Marten de Roon mee bij de Italianen. Sam Lammers bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
20 uur geleden