Liverpool laat het op Anfield afweten tegen Atalanta
LIVERPOOL (ANP) - Na drie achtereenvolgende overwinningen, onder meer tegen Ajax, heeft Liverpool in de groepsfase van de Champions League de eerste nederlaag geleden. De kampioen van Engeland ging op het eigen Anfield onderuit tegen Atalanta, 0-2. Beide clubs houden, net als Ajax, kans om de volgende fase van het toernooi te bereiken.
De Italianen kwamen na een uur op voorsprong. Josip Ilicic scoorde van dichtbij, na een voorzet van Alejandro Gómez. Enkele minuten later maakte Robin Gosens de 0-2, na fraai doorkoppen van Hans Hateboer.
Hoewel Liverpool veel geblesseerden heeft, onder wie centrale verdediger Virgil van Dijk, liet de Duitse coach Jürgen Klopp belangrijke spelers als Roberto Firmino, Andy Robertson, Fabinho en Diogo Jota aanvankelijk buiten het elftal. Kostas Tsimikas speelde wel, achterin als vervanger van Robertson. De Griekse oud-speler van Willem II kwam in de Premier League nog niet in actie.
Vier wissels
Onmiddellijk na de eerste tegentreffer paste Klopp maar liefst vier wissels toe. Ook Georginio Wijnaldum werd vervangen, evenals de van een infectie met het coronavirus herstelde Mohamed Salah.
Naast Hateboer speelde ook Marten de Roon mee bij de Italianen. Sam Lammers bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
12 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden