Liverpool koploper na zege (3-0), Manchester City speelt gelijk
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Engelse voetbalcompetitie de leiding alleen in handen genomen. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had het tegen Crystal Palace niet eenvoudig, maar won wel: 3-0. Regerend kampioen Manchester City kwam tegen Southampton niet verder dan een gelijkspel (0-0) en heeft na vijf speelronden 3 punten minder dan Liverpool.
Sadio Mané opende kort voor rust de score voor Liverpool. De aanvaller reageerde attent toen doelman Vicente Guaita de bal na een kopbal van Mohamed Salah (uit een hoekschop) losliet. Crystal Palace, met invaller Jairo Riedewald, kreeg in de tweede helft enkele goede kansen op de gelijkmaker. De Franse invaller Odsonne Edouard liet de grootste mogelijkheid onbenut.
Salah besliste het duel in de 78e minuut met de 2-0. De assist kwam op naam van Virgil van Dijk, die de bal met zijn hoofd verlengde. De Nederlandse verdediger speelde de gehele wedstrijd mee bij de lijstaanvoerder, waar de Spanjaard Thiago met een blessure na een uur uitviel. Kort voor tijd bepaalde Naby Keïta met een fraaie treffer de stand op 3-0.
Basisplaats
Bij Manchester City had Oranje-international Nathan Aké eveneens een basisplaats. Ook hij maakte het hele duel vol. Toen het lang 0-0 bleef bracht trainer Josep Guardiola de Belg Kevin De Bruyne en daarna Riyad Mahrez en Phil Foden nog in de ploeg. Southampton bleef echter overeind in Manchester, dat in de 90e minuut een doelpunt zag worden afgekeurd.
Arsenal behaalde de tweede overwinning van het seizoen en kruipt na een belabberde start wat omhoog. De ploeg van coach Mikel Arteta versloeg Burnley: 0-1. De Noor Martin Ødegaard scoorde na een half uur spelen uit een vrije trap.
Het gepromoveerde Norwich City wacht na vijf wedstrijden nog altijd op het eerste punt. Doelman Tim Krul moest tegen Watford drie doelpunten incasseren: 1-3.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
15 uur geleden