Liverpool koploper na zege (3-0), Manchester City speelt gelijk
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Engelse voetbalcompetitie de leiding alleen in handen genomen. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had het tegen Crystal Palace niet eenvoudig, maar won wel: 3-0. Regerend kampioen Manchester City kwam tegen Southampton niet verder dan een gelijkspel (0-0) en heeft na vijf speelronden 3 punten minder dan Liverpool.
Sadio Mané opende kort voor rust de score voor Liverpool. De aanvaller reageerde attent toen doelman Vicente Guaita de bal na een kopbal van Mohamed Salah (uit een hoekschop) losliet. Crystal Palace, met invaller Jairo Riedewald, kreeg in de tweede helft enkele goede kansen op de gelijkmaker. De Franse invaller Odsonne Edouard liet de grootste mogelijkheid onbenut.
Salah besliste het duel in de 78e minuut met de 2-0. De assist kwam op naam van Virgil van Dijk, die de bal met zijn hoofd verlengde. De Nederlandse verdediger speelde de gehele wedstrijd mee bij de lijstaanvoerder, waar de Spanjaard Thiago met een blessure na een uur uitviel. Kort voor tijd bepaalde Naby Keïta met een fraaie treffer de stand op 3-0.
Basisplaats
Bij Manchester City had Oranje-international Nathan Aké eveneens een basisplaats. Ook hij maakte het hele duel vol. Toen het lang 0-0 bleef bracht trainer Josep Guardiola de Belg Kevin De Bruyne en daarna Riyad Mahrez en Phil Foden nog in de ploeg. Southampton bleef echter overeind in Manchester, dat in de 90e minuut een doelpunt zag worden afgekeurd.
Arsenal behaalde de tweede overwinning van het seizoen en kruipt na een belabberde start wat omhoog. De ploeg van coach Mikel Arteta versloeg Burnley: 0-1. De Noor Martin Ødegaard scoorde na een half uur spelen uit een vrije trap.
Het gepromoveerde Norwich City wacht na vijf wedstrijden nog altijd op het eerste punt. Doelman Tim Krul moest tegen Watford drie doelpunten incasseren: 1-3.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 minuten geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
6 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
8 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
9 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
11 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
13 uur geleden