Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool koploper na zege (3-0), Manchester City speelt gelijk

Liverpool koploper na zege (3-0), Manchester City speelt gelijk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Engelse voetbalcompetitie de leiding alleen in handen genomen. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had het tegen Crystal Palace niet eenvoudig, maar won wel: 3-0. Regerend kampioen Manchester City kwam tegen Southampton niet verder dan een gelijkspel (0-0) en heeft na vijf speelronden 3 punten minder dan Liverpool.

Sadio Mané opende kort voor rust de score voor Liverpool. De aanvaller reageerde attent toen doelman Vicente Guaita de bal na een kopbal van Mohamed Salah (uit een hoekschop) losliet. Crystal Palace, met invaller Jairo Riedewald, kreeg in de tweede helft enkele goede kansen op de gelijkmaker. De Franse invaller Odsonne Edouard liet de grootste mogelijkheid onbenut.

Salah besliste het duel in de 78e minuut met de 2-0. De assist kwam op naam van Virgil van Dijk, die de bal met zijn hoofd verlengde. De Nederlandse verdediger speelde de gehele wedstrijd mee bij de lijstaanvoerder, waar de Spanjaard Thiago met een blessure na een uur uitviel. Kort voor tijd bepaalde Naby Keïta met een fraaie treffer de stand op 3-0.

Basisplaats

Bij Manchester City had Oranje-international Nathan Aké eveneens een basisplaats. Ook hij maakte het hele duel vol. Toen het lang 0-0 bleef bracht trainer Josep Guardiola de Belg Kevin De Bruyne en daarna Riyad Mahrez en Phil Foden nog in de ploeg. Southampton bleef echter overeind in Manchester, dat in de 90e minuut een doelpunt zag worden afgekeurd.

Arsenal behaalde de tweede overwinning van het seizoen en kruipt na een belabberde start wat omhoog. De ploeg van coach Mikel Arteta versloeg Burnley: 0-1. De Noor Martin Ødegaard scoorde na een half uur spelen uit een vrije trap.

Het gepromoveerde Norwich City wacht na vijf wedstrijden nog altijd op het eerste punt. Doelman Tim Krul moest tegen Watford drie doelpunten incasseren: 1-3.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

7 minuten geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

2 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

2 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

5 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

5 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

5 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

7 uur geleden