Liverpool klopt Leeds United dankzij hattrick Salah met 4-3
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is bij de start van de Engelse voetbalcompetitie ontsnapt aan puntenverlies. De kampioen van de Premier League gaf tegen het gepromoveerde Leeds United, kampioen van de Championship, tot drie keer toe een voorsprong uit handen. De 'Reds' pakten op het lege Anfield alsnog de winst dankzij Mohamed Salah, die in de 88e minuut uit een strafschop zijn derde doelpunt maakte: 4-3.
De Egyptenaar had ook al na 3 minuten de score geopend vanaf 11 meter. Jack Harrison trok de stand snel weer gelijk met een fraaie treffer. De huurling van Manchester City nam een lange bal van achteruit in één beweging mee langs Trent Alexander-Arnold en knalde daarna raak in de korte hoek.
Nadat van beide clubs een doelpunt was afgekeurd, zette Virgil van Dijk de thuisploeg opnieuw op voorsprong. De aanvoerder van Oranje kopte hard raak uit een hoekschop. Leeds-keeper Illan Meslier viel met bal en al over de lijn na de kopstoot van Van Dijk.
Zeldzaam slippertje
Een zeldzaam slippertje van Van Dijk leidde na een half uur tot de 2-2 van Patrick Bamford. Al snel bracht Salah de ploeg van trainer Jürgen Klopp voor de derde keer aan de leiding. De Egyptenaar knalde hoog en hard raak, nadat de Nederlandse verdediger Patrick Struijk van Leeds United de bal voor zijn voeten had gekopt. De Poolse middenvelder Mateusz Klich, oud-speler van onder meer PEC Zwolle, FC Twente en FC Utrecht, tekende in de 66e minuut uit weer een mooie aanval van Leeds voor de 3-3. In de slotfase wist Liverpool toch nog de winst binnen te halen, nadat eerst een doelpunt van Van Dijk nog was afgekeurd. Fabinho dook in het strafschopgebied gretig over het been van Leeds-aanvaller Rodrigo, waarna Salah zijn hattrick compleet maakte.
Georginio Wijnaldum speelde net als Van Dijk de hele wedstrijd bij Liverpool. De Rotterdammer wordt in verband gebracht met een transfer naar FC Barcelona, de club van trainer Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
10 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
10 uur geleden