Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool klopt Leeds United dankzij hattrick Salah met 4-3

Liverpool klopt Leeds United dankzij hattrick Salah met 4-3

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is bij de start van de Engelse voetbalcompetitie ontsnapt aan puntenverlies. De kampioen van de Premier League gaf tegen het gepromoveerde Leeds United, kampioen van de Championship, tot drie keer toe een voorsprong uit handen. De 'Reds' pakten op het lege Anfield alsnog de winst dankzij Mohamed Salah, die in de 88e minuut uit een strafschop zijn derde doelpunt maakte: 4-3.

De Egyptenaar had ook al na 3 minuten de score geopend vanaf 11 meter. Jack Harrison trok de stand snel weer gelijk met een fraaie treffer. De huurling van Manchester City nam een lange bal van achteruit in één beweging mee langs Trent Alexander-Arnold en knalde daarna raak in de korte hoek.

Nadat van beide clubs een doelpunt was afgekeurd, zette Virgil van Dijk de thuisploeg opnieuw op voorsprong. De aanvoerder van Oranje kopte hard raak uit een hoekschop. Leeds-keeper Illan Meslier viel met bal en al over de lijn na de kopstoot van Van Dijk.

Zeldzaam slippertje

Een zeldzaam slippertje van Van Dijk leidde na een half uur tot de 2-2 van Patrick Bamford. Al snel bracht Salah de ploeg van trainer Jürgen Klopp voor de derde keer aan de leiding. De Egyptenaar knalde hoog en hard raak, nadat de Nederlandse verdediger Patrick Struijk van Leeds United de bal voor zijn voeten had gekopt. De Poolse middenvelder Mateusz Klich, oud-speler van onder meer PEC Zwolle, FC Twente en FC Utrecht, tekende in de 66e minuut uit weer een mooie aanval van Leeds voor de 3-3. In de slotfase wist Liverpool toch nog de winst binnen te halen, nadat eerst een doelpunt van Van Dijk nog was afgekeurd. Fabinho dook in het strafschopgebied gretig over het been van Leeds-aanvaller Rodrigo, waarna Salah zijn hattrick compleet maakte.

Georginio Wijnaldum speelde net als Van Dijk de hele wedstrijd bij Liverpool. De Rotterdammer wordt in verband gebracht met een transfer naar FC Barcelona, de club van trainer Ronald Koeman.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

4 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

4 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

4 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

5 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

5 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

5 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

8 uur geleden