Liverpool klopt Leeds United dankzij hattrick Salah met 4-3
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is bij de start van de Engelse voetbalcompetitie ontsnapt aan puntenverlies. De kampioen van de Premier League gaf tegen het gepromoveerde Leeds United, kampioen van de Championship, tot drie keer toe een voorsprong uit handen. De 'Reds' pakten op het lege Anfield alsnog de winst dankzij Mohamed Salah, die in de 88e minuut uit een strafschop zijn derde doelpunt maakte: 4-3.
De Egyptenaar had ook al na 3 minuten de score geopend vanaf 11 meter. Jack Harrison trok de stand snel weer gelijk met een fraaie treffer. De huurling van Manchester City nam een lange bal van achteruit in één beweging mee langs Trent Alexander-Arnold en knalde daarna raak in de korte hoek.
Nadat van beide clubs een doelpunt was afgekeurd, zette Virgil van Dijk de thuisploeg opnieuw op voorsprong. De aanvoerder van Oranje kopte hard raak uit een hoekschop. Leeds-keeper Illan Meslier viel met bal en al over de lijn na de kopstoot van Van Dijk.
Zeldzaam slippertje
Een zeldzaam slippertje van Van Dijk leidde na een half uur tot de 2-2 van Patrick Bamford. Al snel bracht Salah de ploeg van trainer Jürgen Klopp voor de derde keer aan de leiding. De Egyptenaar knalde hoog en hard raak, nadat de Nederlandse verdediger Patrick Struijk van Leeds United de bal voor zijn voeten had gekopt. De Poolse middenvelder Mateusz Klich, oud-speler van onder meer PEC Zwolle, FC Twente en FC Utrecht, tekende in de 66e minuut uit weer een mooie aanval van Leeds voor de 3-3. In de slotfase wist Liverpool toch nog de winst binnen te halen, nadat eerst een doelpunt van Van Dijk nog was afgekeurd. Fabinho dook in het strafschopgebied gretig over het been van Leeds-aanvaller Rodrigo, waarna Salah zijn hattrick compleet maakte.
Georginio Wijnaldum speelde net als Van Dijk de hele wedstrijd bij Liverpool. De Rotterdammer wordt in verband gebracht met een transfer naar FC Barcelona, de club van trainer Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
11 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
17 uur geleden