Liverpool klopt Leeds United dankzij hattrick Salah met 4-3
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is bij de start van de Engelse voetbalcompetitie ontsnapt aan puntenverlies. De kampioen van de Premier League gaf tegen het gepromoveerde Leeds United, kampioen van de Championship, tot drie keer toe een voorsprong uit handen. De 'Reds' pakten op het lege Anfield alsnog de winst dankzij Mohamed Salah, die in de 88e minuut uit een strafschop zijn derde doelpunt maakte: 4-3.
De Egyptenaar had ook al na 3 minuten de score geopend vanaf 11 meter. Jack Harrison trok de stand snel weer gelijk met een fraaie treffer. De huurling van Manchester City nam een lange bal van achteruit in één beweging mee langs Trent Alexander-Arnold en knalde daarna raak in de korte hoek.
Nadat van beide clubs een doelpunt was afgekeurd, zette Virgil van Dijk de thuisploeg opnieuw op voorsprong. De aanvoerder van Oranje kopte hard raak uit een hoekschop. Leeds-keeper Illan Meslier viel met bal en al over de lijn na de kopstoot van Van Dijk.
Zeldzaam slippertje
Een zeldzaam slippertje van Van Dijk leidde na een half uur tot de 2-2 van Patrick Bamford. Al snel bracht Salah de ploeg van trainer Jürgen Klopp voor de derde keer aan de leiding. De Egyptenaar knalde hoog en hard raak, nadat de Nederlandse verdediger Patrick Struijk van Leeds United de bal voor zijn voeten had gekopt. De Poolse middenvelder Mateusz Klich, oud-speler van onder meer PEC Zwolle, FC Twente en FC Utrecht, tekende in de 66e minuut uit weer een mooie aanval van Leeds voor de 3-3. In de slotfase wist Liverpool toch nog de winst binnen te halen, nadat eerst een doelpunt van Van Dijk nog was afgekeurd. Fabinho dook in het strafschopgebied gretig over het been van Leeds-aanvaller Rodrigo, waarna Salah zijn hattrick compleet maakte.
Georginio Wijnaldum speelde net als Van Dijk de hele wedstrijd bij Liverpool. De Rotterdammer wordt in verband gebracht met een transfer naar FC Barcelona, de club van trainer Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
6 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
8 uur geleden