[liveblog] Tholen gaat naar de stembus
[LIVEBLOG] THOLEN - De Tweede Kamerverkiezingen zijn begonnen. Normaliter is er sprake van één verkiezingsdag waarop heel Nederland naar de stembus gaat. Vanwege corona is er echter de mogelijkheid tot vervroegd stemmen op maandag 15 maart en dinsdag 16 maart van 07.30 tot 21.00 uur. Dit kan op Tholen niet in alle stembureaus, maar alleen bij het gemeentehuis in Tholen en Sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk.
Het vervroegd stemmen geeft kiezers die tot de coronarisicogroep horen de mogelijkheid hun stem eerder uit te brengen, naast de mogelijkheid om op de verkiezingsdag te stemmen of het geven van een volmacht.
[21.23] Maandag hebben in totaal 509 stemgerechtigden van het eiland gestemd. Dat is een opkomstpercentage van 2.59%
[19.32] Aan het begin van de avond hebben 474 mensen uit Tholen gestemd, 314 op het gemeentehuis, 160 in de Haestinge.
[14.24] 308 inwoners hebben hun stem uitgebracht. 212 deden dat op het gemeentehuis, 96 bij de Haestinge. Dat komt neer op 1,56 procent van de stemgerechtigden.
[10.29] De eerste 67 Tholenaren hebben hun stem uitgebracht. 32 mensen deden dit op het gemeentehuis Tholen, 35 bij de Haestinge in Sint Maartensdijk. Daarmee heeft 0.34% van de stemgerechtigden gehoor gegeven aan de oproep om te stemmen.
Alle algemene informatie rondom de verkiezingen zijn te vinden op www.tholen.nl/inwoners/verkiezingen
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.
5 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.
9 uur geledenTHOLEN - Een 80-jarige man uit Tholen is maandagmiddag gewond geraakt nadat zijn auto op de Postweg tegen een boom botste en over de kop sloeg. De bestuurder raakte bekneld en moest door de brandweer uit het zwaar beschadigde voertuig worden bevrijd.
13 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Minder managers, minder ondersteunende functies en een goedkopere manier van werken. Woningcorporatie Stadlander grijpt in de eigen organisatie in om de komende tien jaar 2.000 woningen te bouwen en 2.700 huizen te verduurzamen. De nieuwe formatie telt 155 voltijdsbanen. "We mogen de rekening niet alleen bij de huurder neerleggen", zegt bestuurder Paul Huijsdens.
1 dag geledenTHOLEN - Afscheid nemen van een dierbare is één van de meest ingrijpende momenten in een mensenleven. Toch leeft iemand voort in herinneringen, in verhalen die blijven en in liefde die niet verdwijnt. In onze special Overlijden & Herdenken, die verschijnt in de laatste week van oktober, willen we samen stilstaan bij het leven en de betekenis van degenen die ons zijn ontvallen.
1 dag geledenTHOLEN - Op dinsdag 6 oktober om 20.00 uur start in De Wingerd in Tholen de eerste van tien repetitieavonden voor het kerstoratorium 'Een nieuw begin'.
1 dag geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Ben van Hoof, eigenaar Schoonmaakcentrum Ben van Hoof.
2 dagen geleden