Liquidatieproces Taghi gericht op liquidatie in IJsselstein
AMSTERDAM (ANP) - In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp behandelt de rechtbank in het liquidatieproces Marengo woensdag het deeldossier rond de liquidatie van Samir Erraghib. Hij werd op 17 april 2016 doodgeschoten toen hij voor zijn huis in IJsselstein in zijn auto zat, met zijn zevenjarige dochter naast zich. Het kind bleef ongedeerd.
Het Openbaar Ministerie ziet ook in deze zaak Ridouan Taghi, hoofdverdachte in Marengo, als opdrachtgever. Naast hem worden zes anderen van betrokkenheid verdacht. In maart zijn de twee uitvoerders van de moord in hoger beroep veroordeeld tot 22 jaar cel.
Taghi zou Erraghib (37) als een verrader hebben beschouwd. Afrekenen met verraders is een terugkerend thema in het lijvige Marengodossier - "wie praat, die gaat", zo zou een van de sinistere principes van Taghi en de zijnen zijn geweest.
Volgens het OM wisten de moordenaars van Erraghib - op dat moment niet teruggekeerd van een verlof uit de gevangenis - dat hij zijn dochtertje iedere zondagochtend wegbracht. De uitvoering van de moord verliep niet zonder problemen: de vluchtauto van de schutter en zijn handlanger weigerde te starten. Het tweetal moest er te voet vandoor. Een van hen kon snel worden gepakt in een naburig volkstuinencomplex.
De rechtbank begon in maart aan de inhoudelijke behandeling van het Marengoproces, dat onder meer zes moorden bestrijkt. Taghi is in alle zaken opdrachtgever geweest, zegt het OM. Kroongetuige Nabil B. schortte vorige week aan zijn kant de deal met het OM op, uit diepe onvrede over de manier waarop zijn gezin wordt beveiligd. Voor zover bekend is er nog geen oplossing voor die impasse.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
8 uur geleden