Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lintjesregen in januari dankzij bevlogen brandweermannen

Lintjesregen in januari dankzij bevlogen brandweermannen

SINT MAARTENSDIJK - Een bijzondere middag in Sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Er werden maar liefst acht koninklijke onderscheidingen uitgereikt door burgemeester Ger van de Velde - de Wilde. De gedecoreerden waren Ben Schot, Johan Dorst, Henk Stoutjesdijk, André Stolk, Peter Schoneveld, Jaco van der Welle, Arjan Eskes en Rien van Duuren. Deze brandweermannen werden allemaal benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat zorgde voor indrukwekkende momenten.

Normaliter denk je bij een lintjesregen alleen aan de periode voorafgaand aan Koningsdag maar in Smerdiek was er zaterdag ook zeker sprake van een lintjesregen. In het bijzijn van heel veel familieleden en brandweerlieden speldde burgemeester de versierselen op bij de acht heren. "Zij zijn door het Kapittel voor de Civiele Orden gekwalificeerd als personen die zich geruime tijd ten bate van de samenleving hebben ingespannen of anderen hebben gestimuleerd", zo laat de gemeente Tholen weten.

Vrijwillige brandweer

De gedecoreerden zijn allemaal brandweermannen die al geruime tijd actief zijn op de gemeente Tholen. Zo is Ben Schot sinds 1 januari 1975 lid van de vrijwillige brandweer van Sint-Maartensdijk. Johan Dorst is lif sinds 1 september 1987. Ook Henk Stoutjesdijk heeft zijn sporen bij de vrijwillige brandweer verdiend. Hij zet zich sinds 1 februari 1996 in voor de vrijwillige brandweer van Sint-Maartensdijk. André Stolk werd op 1 september 1999 lid en Peter Schoneveld 1december 1989. Ook Jaco van der Welle werd onderscheiden, hij is sinds 1 oktober 1996 betrokken bij deze vrijwillige brandweer. Arjan Eskes werd op de eerste dag van 1999 lid maar dan van de vrijwillige brandweer van Tholen. Rien van Duuren is sinds 1 januari 1987 lid van de vrijwillige brandweer van Sint Philipsland. 

Meer uit Tholen

Vossemeerse imker slaat alarm: ‘Twaalf hoornaars in één week is heel veel’

OUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."

2 uur geleden
Dodenherdenking Tholen 2026: Dit is het programma van de 4 mei-herdenking

THOLEN - In samenwerking met de gemeente organiseert het 4 mei Comité weer de Dodenherdenking in Tholen. De plechtigheid vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark bij de Vossemeersepoort. Inwoners zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en samen stil te staan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.

8 uur geleden
NL-Alert in Tholen door grote natuurbranden: dit is wat er aan de hand is

THOLEN - Inwoners in een groot deel van West-Brabant en Tholen hebben donderdag aan het einde van de middag een NL-Alert ontvangen vanwege meerdere grote natuurbranden in de regio. De waarschuwing is verspreid in onder meer Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Woensdrecht, Zundert en Steenbergen.

23 uur geleden
Mei start zomers, maar buien liggen op de loer: ‘Warmte is van korte duur’ [WEERBERICHT]

THOLEN - Na een opvallend droge en rustige aprilmaand slaat het weer in mei om. De maand begint zomers, maar al snel neemt de kans op regen- en onweersbuien toe. Dat zegt meteoroloog Berend van Straaten in de maandverwachting.

23 uur geleden
Tholen doet mee aan landelijke telling dak- en thuisloosheid

THOLEN - Zeeuwse gemeenten doen op 12 mei mee aan de landelijke ETHOS-telling over dak- en thuisloosheid. Met deze telling wordt zo volledig mogelijk in kaart gebracht hoeveel mensen geen vaste woonplek hebben. Ook Tholen doet mee.

1 dag geleden
Jongetje op de fiets raakt gewond na botsing met auto op kruising Scherpenisse

SCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

2 dagen geleden
Scootmobieltocht door Tholen-stad met tussenstops bij lokale bedrijven

THOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.

2 dagen geleden