
Lintje voor vijf Borselenaren
HEINKENSZAND - Vijf inwoners van de gemeente Borsele mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Burgemeester Gerben Dijksterhuis belde vrijdagmorgen met Janny de Pundert, Jan Lukasse, Joep Franse, Rinus Verdonk en Wim Lukasse om hen te verrassen met dit nieuws.
Het opspelden van de versierselen gebeurt later, zodra de coronamaatregelen dat toelaten.
De Pundert
Janny de Pundert uit Heinkenszand is sinds 1992 een actieve vrijwilliger en bestuurslid van de EHBO-afdeling in Nisse. Sinds 1996 is ze de drijvende kracht achter de Sinterklaasactiviteiten in Heinkenszand. Naast de intocht organiseert ze Sinterklaasfeesten voor de voetbalvereniging, basisschool de Reiger en alle vestigingen van zorgorganisatie SVRZ in Heinkenszand en ’s-Gravenpolder. Sinds 2011 is ze bestuurslid van de Heinkenszandse KIKA-KWF Walk&Run-organisatie. Mede dankzij haar enthousiasme is het uitgegroeid tot een groots evenement, aldus de gemeente.
Jan Lukasse
Jan Lukasse uit Hoedekenskerke is sinds 1978 betrokken bij de Sport Vereniging Hoedekenskerke, onder meer in het hoofdbestuur. Hij was onder andere betrokken bij een bazaar op het dorpsplein, het veteranen- en familietoernooi en droppings voor de jeugd. Hij is nog steeds assistent-grensrechter bij het eerste team van de vereniging. Sinds 2008 zet hij zich in voor Sinterklaasintochten, onder meer op de scholen in Hoedekenskerke en Oudelande. Als ouderling bij de kerk heeft hij al jaren contact met gemeenteleden, onderhoudt de kerktuin en zingt wekelijks in een zanggroep.
Wim Lukasse
Wim Lukasse uit ‘s-Gravenpolder is sinds 1985 bestuurslid van schietvereniging Oranje Nassau in zijn dorp. Tot 2006 was hij penningmeester en sinds veertien jaar is hij voorzitter. Toen in 2000 plannen werden gemaakt voor een nieuwe schietlocatie, bracht hij vele uren door bij de gemeente en banken om de vergunningen en financiële middelen rond te krijgen. Hij stelde zichzelf persoonlijk garant bij de bank, aldus de gemeente, dit typeert hem als het betrokken en betrouwbare bestuurslid dat hij is. Sinds 1994 is hij penningmeester van de Stichting Zeeuws Schietbond, vanaf 2007 Kring Zeeuwse Sportschutters.
Verdonk
Rinus Verdonk uit ’s-Heerenhoek is sinds 1966 schutter bij het handboogschieten op de liggende en staande wip. Hij zat jaren in het bestuur van de Zuid-Bevelandse Bond van Wipschutters. Sinds 1981 is hij secretaris van de Nederlandse bond voor Wipschutters, met zeshonderd leden in Zeeland en Noord-Brabant. In 2015 werd Verdonk bestuurslid van het internationaal Europees Comité Boogschieten staande wip. Het doel van deze bond, met 1500 leden, is verbroederen en jaarlijkse Europese kampioenschappen organiseren. Sinds 2002 is hij voorzitter en secretaris van schutterijvereniging Concordia in ’s-Heerenhoek. En sinds 1978 is hij voorzitter en secretaris van de Verenigde Sociëteiten ’s-Heerenhoek.
Franse
Joep Franse uit Kwadendamme zet zich naast zijn werk als conciërge op mytylschool de Sprienke in Goes extra in voor kinderen in het speciaal onderwijs. Zo neemt hij deel aan werkweken en buitenland-excursies met de kinderen. Zo zorgt hij dan voor de geleidehonden. Door zijn technisch inzicht bedenkt hij oplossingen voor rolstoelen en tilliften. Hij is een onmisbare schakel op de school, aldus de gemeente. Al meer dan veertig jaar zet Franse zich in voor Kwadendamme. Zo is hij als 16-jarige begonnen met hand- en spandiensten voor het Oranjecomité. Inmiddels is hij bestuurslid en organiseert en presenteert Koningsdag. Sinds 1973 is hij betrokken bij het Sintcomité in het dorp en jaren was hij vrijwilliger bij Kinderkamp Borsele en bestuurslid bij stichting Jeugdwerk in zijn dorp. Nog steeds is hij vrijwilliger voor het jeugd- en jongerenwerk. Zo leverde hij een belangrijke bijdrage aan de opzet van de soos.
Meer uit Beveland
GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
51 minuten geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
3 uur geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
5 uur geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
9 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
21 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
22 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
1 dag geleden