Linssen keert bij Feyenoord terug voor beslissende wedstrijd
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bryan Linssen is op tijd fit voor de finale van de play-offs om Europees voetbal van zondag tegen FC Utrecht. De aanvaller miste woensdag de halve eindstrijd tegen Sparta Rotterdam (2-0) wegens een lichte blessure. Trainer Dick Advocaat heeft verder de beschikking over dezelfde spelers, zei hij vrijdag.
De wedstrijd zou eigenlijk zaterdag zijn, maar is naar zondag verplaatst omdat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb er vanwege de finale van het Eurovisie Songfestival in zijn stad op hetzelfde moment geen voetbalwedstrijd bij wil hebben. "Het verstoort de voorbereiding niet", aldus Advocaat. "We gaan ervan uit dat we zondag spelen. En anders spelen we morgen. We zijn op beide dagen voorbereid."
Het wordt voor Advocaat zijn laatste wedstrijd als clubtrainer. "Daar denk ik echt niet aan, het komt zoals het komt. Ik heb genoeg traantjes gelaten. Soms vind ik dat wel eens vervelend. Er hoeft maar iemand iets te zeggen en de tranen komen", aldus Advocaat. "We willen het goed afsluiten, dat wil Utrecht ook. De sterkste wint."
Advocaat kijkt terug op een mooie tijd bij Feyenoord. "Het is een prachtige club om te werken, maar wel een moeilijke. Als je met Feyenoord als vijfde eindigt, is dat niet goed", zei de coach over de eindklassering dit seizoen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden