Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LinkedIn aangeklaagd om delen privéberichten voor AI-training

LinkedIn aangeklaagd om delen privéberichten voor AI-training

SAN JOSE (ANP/RTR) - LinkedIn, het zakelijke netwerkplatform van Microsoft, is aangeklaagd in de Verenigde Staten. Gebruikers met een Premium-abonnement op het platform stellen dat LinkedIn hun privéberichten zonder toestemming met derden heeft gedeeld. De inhoud van de berichten zou vervolgens zijn gebruikt om AI-modellen mee te trainen.

Uit de aanklacht, die werd ingediend namens miljoenen Premium-gebruikers, komt naar voren dat LinkedIn in augustus onopvallend een privacy-instelling heeft geïntroduceerd. Vanaf dat moment konden abonnees het delen van hun persoonsgegevens in- of uitschakelen. Vervolgens zou LinkedIn in september zijn privacybeleid hebben bijgewerkt, eveneens onopvallend. In dit beleid stond vanaf dat moment dat gegevens konden worden gebruikt om AI-modellen mee te trainen.

Uit deze handelwijze, een poging om "de sporen uit te wissen", komt naar voren dat LinkedIn zich "volledig bewust" was van de schending van privacy van zijn klanten, aldus de aanklacht. Ook wordt het platform ervan beschuldigd zijn belofte te hebben geschonden om persoonlijke gegevens alleen te gebruiken ter ondersteuning en verbetering van het platform.

In de aanklacht, die is ingediend bij de federale rechtbank in San Jose in de staat Californië, wordt een niet nader gespecificeerde schadevergoeding geëist voor contractbreuk en schendingen van de Californische wet. Ook wordt 1000 dollar per persoon geëist voor het overtreden van een federale wet.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

5 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

7 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

9 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

10 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

10 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

11 uur geleden