LinkedIn aangeklaagd om delen privéberichten voor AI-training
SAN JOSE (ANP/RTR) - LinkedIn, het zakelijke netwerkplatform van Microsoft, is aangeklaagd in de Verenigde Staten. Gebruikers met een Premium-abonnement op het platform stellen dat LinkedIn hun privéberichten zonder toestemming met derden heeft gedeeld. De inhoud van de berichten zou vervolgens zijn gebruikt om AI-modellen mee te trainen.
Uit de aanklacht, die werd ingediend namens miljoenen Premium-gebruikers, komt naar voren dat LinkedIn in augustus onopvallend een privacy-instelling heeft geïntroduceerd. Vanaf dat moment konden abonnees het delen van hun persoonsgegevens in- of uitschakelen. Vervolgens zou LinkedIn in september zijn privacybeleid hebben bijgewerkt, eveneens onopvallend. In dit beleid stond vanaf dat moment dat gegevens konden worden gebruikt om AI-modellen mee te trainen.
Uit deze handelwijze, een poging om "de sporen uit te wissen", komt naar voren dat LinkedIn zich "volledig bewust" was van de schending van privacy van zijn klanten, aldus de aanklacht. Ook wordt het platform ervan beschuldigd zijn belofte te hebben geschonden om persoonlijke gegevens alleen te gebruiken ter ondersteuning en verbetering van het platform.
In de aanklacht, die is ingediend bij de federale rechtbank in San Jose in de staat Californië, wordt een niet nader gespecificeerde schadevergoeding geëist voor contractbreuk en schendingen van de Californische wet. Ook wordt 1000 dollar per persoon geëist voor het overtreden van een federale wet.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
4 uur geleden