Lily-Rose gaat volgend jaar naar de middelbare: 'Ik kijk vooral hoe de school eruit ziet'
OUD-VOSSEMEER - Er breekt nu al een spannende tijd aan voor leerlingen van groep 8. In januari en februari zijn de open dagen van middelbare scholen en in maart moeten de leerlingen beslissen naar welke school zij de komende jaren gaan.
Ook voor de 11-jarige Lily-Rose de Boer uit Oud-Vossemeer is het spannend. “Ik ben afgelopen week gaan kijken op het Rijks en ik ga nog naar de open dag van het Roncalli. Ik heb al een aantal middagen op het Roncalli mee mogen lopen. Het was superleuk en leerzaam en docenten waren erg aardig”, vertelt Lily.
Lily zit op basisschool de Ark in Oud-Vossemeer. Na de zomervakantie zal zij een stukje verder moeten reizen. Alle scholen die Lily’s interesse hebben gewekt zijn namelijk allemaal in Bergen op Zoom. “Ik kijk vooral naar hoe de school eruit ziet. Ik wil niet naar een hele grote school, maar een hele kleine hoeft ook niet. Ook vind ik het belangrijk dat de docenten aardig zijn en dat er genoeg uitdaging is”, legt Lily uit.
Een lichte voorkeur heeft Lily al voor het Roncalli, maar beslissen doet ze echt pas nadat ze beide open dagen heeft bezocht. “Ik vind het Roncalli een mooie school en hun leersysteem spreekt mij wel aan. Ik ben iemand die zich snel verveelt in de klas en bij het Roncalli bieden ze een excellent klas aan. Maar aan de andere kant lijkt het Rijks mij ook wel een hele leuke school. Ik weet het dan ook nog niet en ga eerst op het gemakje de andere open dag nog bezoeken”.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
12 uur geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
16 uur geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
2 dagen geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
4 dagen geleden