Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lily-Rose gaat volgend jaar naar de middelbare: 'Ik kijk vooral hoe de school eruit ziet'

Lily-Rose gaat volgend jaar naar de middelbare: 'Ik kijk vooral hoe de school eruit ziet'

OUD-VOSSEMEER - Er breekt nu al een spannende tijd aan voor leerlingen van groep 8. In januari en februari zijn de open dagen van middelbare scholen en in maart moeten de leerlingen beslissen naar welke school zij de komende jaren gaan.

Ook voor de 11-jarige Lily-Rose de Boer uit Oud-Vossemeer is het spannend. “Ik ben afgelopen week gaan kijken op het Rijks en ik ga nog naar de open dag van het Roncalli. Ik heb al een aantal middagen op het Roncalli mee mogen lopen. Het was superleuk en leerzaam en docenten waren erg aardig”, vertelt Lily.

Lily zit op basisschool de Ark in Oud-Vossemeer. Na de zomervakantie zal zij een stukje verder moeten reizen. Alle scholen die Lily’s interesse hebben gewekt zijn namelijk allemaal in Bergen op Zoom. “Ik kijk vooral naar hoe de school eruit ziet. Ik wil niet naar een hele grote school, maar een hele kleine hoeft ook niet. Ook vind ik het belangrijk dat de docenten aardig zijn en dat er genoeg uitdaging is”, legt Lily uit.

Een lichte voorkeur heeft Lily al voor het Roncalli, maar beslissen doet ze echt pas nadat ze beide open dagen heeft bezocht. “Ik vind het Roncalli een mooie school en hun leersysteem spreekt mij wel aan. Ik ben iemand die zich snel verveelt in de klas en bij het Roncalli bieden ze een excellent klas aan. Maar aan de andere kant lijkt het Rijks mij ook wel een hele leuke school. Ik weet het dan ook nog niet en ga eerst op het gemakje de andere open dag nog bezoeken”.

Meer uit Tholen

Vergeet dit weekend de klok niet: Zomertijd gaat weer in

THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.

17 uur geleden
Nieuwe wandelroute Hazenpad brengt Smerdiekse locaties met verhaal tot leven

SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.

21 uur geleden
Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

1 dag geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

1 dag geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

2 dagen geleden
Lijsttrekkers SGP en FvD meest populair onder Thoolse kiezers: Dit is de top tien

THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.

2 dagen geleden
WHS speelt opnieuw gelijk, Stavenisse profiteert van rode kaart tegenstander [SPEELRONDE 17/19]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.

2 dagen geleden