Lille komt niet tot scoren en ziet PSG naderen
LILLE (ANP) - Paris Saint-Germain is koploper Lille tot op een punt genaderd in Ligue 1. Lille bleef in de eennalaatste speelronde op 0-0 steken tegen Saint-Etienne, terwijl PSG op eigen veld met 4-0 duidelijk te sterk was voor Stade de Reims. Voor Lille was het al het elfde gelijkspel van het seizoen.
Neymar zette PSG na een klein kwartier via een penalty op 1-0 en Kylian Mbappé maakte er tien minuten later al 2-0 van. Halverwege de tweede helft bracht Marquinhos de stand op 3-0, waarna invaller Moise Kean vlak voor tijd de eindstand bepaalde. Kean was ingevallen voor Mbappé. Reims speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor een handsbal van Yunis Abdelhamid in de tiende minuut.
Lille, waar Sven Botman de hele wedstrijd meedeed, kan voor het eerst sinds 2011 landskampioen worden. Tijdens de laatste speelronde speelt Lille uit tegen Angers, PSG wacht de uitwedstrijd tegen Brest. De beslissing valt volgende week zondag.
Depay
Olympique Lyonnais mag blijven hopen op deelname aan de Champions League. De ploeg van aanvoerder Memphis Depay won met 5-2 bij Nîmes, dat daardoor degradeerde. Depay nam de 1-2 voor zijn rekening. Lyon staat vierde op 1 punt van AS Monaco; de eerste twee plaatsen zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League, de nummer 3 voor de voorronden.
Oud-Ajacied Arek Milik leidde Olympique Marseille met drie treffers langs Angers: 3-2. Het winnende doelpunt van Milik viel diep in blessuretijd, uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden