Lille komt niet tot scoren en ziet PSG naderen
LILLE (ANP) - Paris Saint-Germain is koploper Lille tot op een punt genaderd in Ligue 1. Lille bleef in de eennalaatste speelronde op 0-0 steken tegen Saint-Etienne, terwijl PSG op eigen veld met 4-0 duidelijk te sterk was voor Stade de Reims. Voor Lille was het al het elfde gelijkspel van het seizoen.
Neymar zette PSG na een klein kwartier via een penalty op 1-0 en Kylian Mbappé maakte er tien minuten later al 2-0 van. Halverwege de tweede helft bracht Marquinhos de stand op 3-0, waarna invaller Moise Kean vlak voor tijd de eindstand bepaalde. Kean was ingevallen voor Mbappé. Reims speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor een handsbal van Yunis Abdelhamid in de tiende minuut.
Lille, waar Sven Botman de hele wedstrijd meedeed, kan voor het eerst sinds 2011 landskampioen worden. Tijdens de laatste speelronde speelt Lille uit tegen Angers, PSG wacht de uitwedstrijd tegen Brest. De beslissing valt volgende week zondag.
Depay
Olympique Lyonnais mag blijven hopen op deelname aan de Champions League. De ploeg van aanvoerder Memphis Depay won met 5-2 bij Nîmes, dat daardoor degradeerde. Depay nam de 1-2 voor zijn rekening. Lyon staat vierde op 1 punt van AS Monaco; de eerste twee plaatsen zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League, de nummer 3 voor de voorronden.
Oud-Ajacied Arek Milik leidde Olympique Marseille met drie treffers langs Angers: 3-2. Het winnende doelpunt van Milik viel diep in blessuretijd, uit een strafschop.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden