Lille en Red Bull Salzburg naar achtste finales Champions League
WOLFSBURG (ANP) - Lille en Red Bull Salzburg hebben zich verzekerd van een plaats in de achtste finales van de Champions League. Beide teams wonnen in groep G de laatste wedstrijd en eindigden daardoor respectievelijk als eerste en tweede. Red Bull Salzburg is de eerste Oostenrijkse club die de achtste finales van de Champions League haalt.
Lille stelde groepswinst veilig door een kleine zege bij VfL Wolfsburg: 1-3. Salzburg won thuis met 1-0 van Sevilla. Sevilla gaat als nummer 3 verder naar een tussenronde in de Europa League, Wolfsburg is in Europees verband uitgeschakeld.
Burak Yilmaz maakte in de 11e minuut het openingsdoelpunt voor Lille. De Turkse spits kon de bal in het doel schuiven na goed voorbereidend werk van Jonathan Ikoné. Wout Weghorst was voor rust twee keer in de buurt van de gelijkmaker, waaronder één keer met zijn hoofd. Lille besliste het duel in de 72e minuut via de Canadees Jonathan David. Daarna scoorde ook Angel Gomes nog. De Nederlandse verdediger Sven Botman speelde het gehele duel mee bij Lille. Renato Steffen redde kort voor tijd de eer voor Wolfsburg.
De primeur voor Red Bull Salzburg was te danken aan Noah Okafor. De Zwitser opende in de 50e minuut de score voor de Oostenrijkers. Sevilla moest vanaf halverwege de tweede helft verder met een man minder na rood (twee keer geel) voor Jordán. Oud-PSV'er Karim Rekik kwam kort daarna in de ploeg bij Sevilla. De Spanjaarden konden een nederlaag niet meer afwenden.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
8 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
10 uur geleden