Lille en Red Bull Salzburg naar achtste finales Champions League
WOLFSBURG (ANP) - Lille en Red Bull Salzburg hebben zich verzekerd van een plaats in de achtste finales van de Champions League. Beide teams wonnen in groep G de laatste wedstrijd en eindigden daardoor respectievelijk als eerste en tweede. Red Bull Salzburg is de eerste Oostenrijkse club die de achtste finales van de Champions League haalt.
Lille stelde groepswinst veilig door een kleine zege bij VfL Wolfsburg: 1-3. Salzburg won thuis met 1-0 van Sevilla. Sevilla gaat als nummer 3 verder naar een tussenronde in de Europa League, Wolfsburg is in Europees verband uitgeschakeld.
Burak Yilmaz maakte in de 11e minuut het openingsdoelpunt voor Lille. De Turkse spits kon de bal in het doel schuiven na goed voorbereidend werk van Jonathan Ikoné. Wout Weghorst was voor rust twee keer in de buurt van de gelijkmaker, waaronder één keer met zijn hoofd. Lille besliste het duel in de 72e minuut via de Canadees Jonathan David. Daarna scoorde ook Angel Gomes nog. De Nederlandse verdediger Sven Botman speelde het gehele duel mee bij Lille. Renato Steffen redde kort voor tijd de eer voor Wolfsburg.
De primeur voor Red Bull Salzburg was te danken aan Noah Okafor. De Zwitser opende in de 50e minuut de score voor de Oostenrijkers. Sevilla moest vanaf halverwege de tweede helft verder met een man minder na rood (twee keer geel) voor Jordán. Oud-PSV'er Karim Rekik kwam kort daarna in de ploeg bij Sevilla. De Spanjaarden konden een nederlaag niet meer afwenden.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
6 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
11 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
17 uur geleden