Lille en AC Milan plaatsen zich voor knock-outfase Europa League
MILAAN (ANP) - Lille en AC Milan hebben zich dankzij zeges op Sparta Praag (2-1) en Celtic (4-2) geplaatst voor de volgende ronde in de Europa League. Beide ploegen draaiden op eigen veld een achterstand om.
Ondanks een groot aantal kansen voor Lille duurde het lang voordat de Fransen tot scoren kwamen. Twintig minuten voor tijd kreeg Lille eerst een tegentreffer te verwerken, nota bene kort nadat verdediger Ondrej Celustka bij de bezoekers met zijn tweede gele kaart het veld had verlaten. De ingevallen spits Burak Yılmaz hielp de thuisploeg, waar Sven Botman het gehele duel meedeed, alsnog aan de zege met twee doelpunten.
In Milaan volgden de doelpunten elkaar snel op. Tom Rogic en Odsonne Édouard brachten Celtic verrassend op voorsprong in San Siro, maar nog voor het halfuur hadden Hakan Çalhanoğlu en Samu Castillejo de schade alweer gerepareerd en stond het 2-2. Kort na rust bracht Jens Hauge de Milanezen voor het eerst op voorsprong na een knappe dribbel. Brahim Díaz scoorde ook nog.
Lille heeft na vijf duels 11 punten, eentje meer dan AC Milan. Sparta Praag (6 punten) en Celtic (1 punt) zijn klaar in Europa.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
5 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
15 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
16 uur geleden