Lille en AC Milan plaatsen zich voor knock-outfase Europa League
MILAAN (ANP) - Lille en AC Milan hebben zich dankzij zeges op Sparta Praag (2-1) en Celtic (4-2) geplaatst voor de volgende ronde in de Europa League. Beide ploegen draaiden op eigen veld een achterstand om.
Ondanks een groot aantal kansen voor Lille duurde het lang voordat de Fransen tot scoren kwamen. Twintig minuten voor tijd kreeg Lille eerst een tegentreffer te verwerken, nota bene kort nadat verdediger Ondrej Celustka bij de bezoekers met zijn tweede gele kaart het veld had verlaten. De ingevallen spits Burak Yılmaz hielp de thuisploeg, waar Sven Botman het gehele duel meedeed, alsnog aan de zege met twee doelpunten.
In Milaan volgden de doelpunten elkaar snel op. Tom Rogic en Odsonne Édouard brachten Celtic verrassend op voorsprong in San Siro, maar nog voor het halfuur hadden Hakan Çalhanoğlu en Samu Castillejo de schade alweer gerepareerd en stond het 2-2. Kort na rust bracht Jens Hauge de Milanezen voor het eerst op voorsprong na een knappe dribbel. Brahim Díaz scoorde ook nog.
Lille heeft na vijf duels 11 punten, eentje meer dan AC Milan. Sparta Praag (6 punten) en Celtic (1 punt) zijn klaar in Europa.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
9 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
10 uur geleden