Lille en AC Milan plaatsen zich voor knock-outfase Europa League
MILAAN (ANP) - Lille en AC Milan hebben zich dankzij zeges op Sparta Praag (2-1) en Celtic (4-2) geplaatst voor de volgende ronde in de Europa League. Beide ploegen draaiden op eigen veld een achterstand om.
Ondanks een groot aantal kansen voor Lille duurde het lang voordat de Fransen tot scoren kwamen. Twintig minuten voor tijd kreeg Lille eerst een tegentreffer te verwerken, nota bene kort nadat verdediger Ondrej Celustka bij de bezoekers met zijn tweede gele kaart het veld had verlaten. De ingevallen spits Burak Yılmaz hielp de thuisploeg, waar Sven Botman het gehele duel meedeed, alsnog aan de zege met twee doelpunten.
In Milaan volgden de doelpunten elkaar snel op. Tom Rogic en Odsonne Édouard brachten Celtic verrassend op voorsprong in San Siro, maar nog voor het halfuur hadden Hakan Çalhanoğlu en Samu Castillejo de schade alweer gerepareerd en stond het 2-2. Kort na rust bracht Jens Hauge de Milanezen voor het eerst op voorsprong na een knappe dribbel. Brahim Díaz scoorde ook nog.
Lille heeft na vijf duels 11 punten, eentje meer dan AC Milan. Sparta Praag (6 punten) en Celtic (1 punt) zijn klaar in Europa.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
33 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
11 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
16 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geleden