Lijst afwezigen bij Feyenoord uitgebreid met Spajic en Malacia
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat moet zondag (14.30 uur) in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard een groot aantal spelers missen. Uros Spajic en Tyrell Malacia ontbreken ook in Sittard, meldde Advocaat in zijn vooruitblik. Spajic is weliswaar niet geblesseerd, maar de Servische verdediger blijft uit voorzorg thuis omdat er bij de nationale ploeg enkele spelers positief hebben getest op het coronavirus.
"We vinden het risico te groot", zei Advocaat. "Spajic is vanochtend getest. Maar over twee dagen kan hij het alsnog blijken te hebben. Daarom ligt hij er een paar dagen uit." Linksback Malacia meldde zich vorige week vanwege fysieke problemen al af voor de interlands van Jong Oranje.
Feyenoord moet het in Sittard ook doen zonder doelman Justin Bijlow, de verdedigers Ridgeciano Haps en Sven van Beek, middenvelder Leroy Fer, spits Robert Bozenik en de vleugelaanvallers Luis Sinisterra en Christian Conteh. Illustratief voor het grote aantal afwezigen is dat Advocaat de afwezigen had genoteerd op een naar de persconferentie meegebracht lijstje.
Knipoog
"Ik heb maar een lijstje meegenomen, er blijven er verder weinig over", zei Advocaat met een knipoog. "We hebben niet veel opties meer. Maar er staat nog steeds een goed elftal dat een resultaat kan neerzetten, hoor. Die andere jongens zitten niet voor niets bij de selectie, die moeten het maar waarmaken. We hebben een fantastische medische staf met specialisten, wetenschappers, doktoren. Dat is gewoon geweldig bij Feyenoord. Maar als je spelers binnenhaalt die kwetsbaar zijn, dan weet je dat dit kan gebeuren. Daar hebben we voor gewaarschuwd, maar daar is toch voor gekozen."
Advocaat kan in Limburg wel weer beschikken over spits Nicolai Jørgensen, die is hersteld van een liesblessure. De Deen zal tegen Fortuna direct in de basis staan. "Hij is fit en gaat spelen. Ik heb hem toch ook niet genoemd op mijn lijstje?", zei de Hagenaar met een kwinkslag.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
7 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
12 uur geleden