Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Lijfwacht Britse oud-premier vergeet pistool in vliegtuig-wc'

'Lijfwacht Britse oud-premier vergeet pistool in vliegtuig-wc'

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben een lijfwacht van oud-premier David Cameron geschorst die zijn pistool zou zijn vergeten in een passagiersvliegtuig. Daar ontdekte een passagier het vuurwapen voor het opstijgen op het toilet, berichten Britse media.

Het incident vond plaats op een vlucht van British Airways tussen New York en Londen. De lijfwacht zou de holster met het wapen, naar verluidt een Glock 17, hebben afgedaan op het toilet. Daar zouden naast het pistool ook de paspoorten van de agent en van Cameron zijn aangetroffen, bericht de Daily Mail.

Cameron, die in 2016 aftrad na het brexitreferendum, wordt als oud-premier nog steeds beveiligd door een speciale eenheid van de politie. Die laat de BBC weten dat de zaak hoog wordt opgenomen en dat een intern onderzoek wordt uitgevoerd.

Meer uit Buitenland

Onderzeese kabel tussen Letland en Zweden beschadigd

RIGA (ANP/RTR) - Een onderzeese glasvezelkabel tussen Letland en Zweden is zondagochtend beschadigd geraakt. Vermoedelijk komt dit door "invloed van buitenaf", meldde de Letse publieke omroep LSM op basis van de kabelexploitant.

55 minuten geleden
Palestijnen proberen tevergeefs terug te keren naar Noord-Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Palestijnen proberen terug te keren naar het noorden van de Gazastrook, maar worden tegengehouden door een Israëlische barrière, melden lokale autoriteiten. Israël weigert ze terug te laten keren vanwege een geschil over de vrijlating van een Israëlische gijzelaar.

2 uur geleden
Loekasjenko: verkiezingen hebben geen westerse goedkeuring nodig

MINSK (ANP/DPA/RTR/AFP) - Belarus heeft geen goedkeuring nodig uit het Westen voor de presidentsverkiezingen die zondag worden gehouden in het land, zei president Aleksandr Loekasjenko toen hij zijn stem uitbracht in hoofdstad Minsk. Ook wees hij kritiek op het feit dat zijn belangrijkste tegenstanders vastzitten of in ballingschap leven van de hand.

3 uur geleden
President Zuid-Korea aangeklaagd voor leiden van opstand

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Koreaanse aanklagers hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol aangeklaagd voor het leiden van een opstand. Er loopt een onderzoek naar hem omdat hij begin december de militaire noodtoestand uitriep.

5 uur geleden
Hamas en Islamitische Jihad veroordelen idee verplaatsen Gazanen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse groeperingen Hamas en Islamitische Jihad hebben het idee verworpen om de inwoners van de Gazastrook naar Arabische landen te verplaatsen. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met die omstreden suggestie.

6 uur geleden
Trump wil dat Jordanië en Egypte meer Palestijnen opnemen

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Jordanië en Egypte meer Palestijnse vluchtelingen uit de Gazastrook opnemen. Hij noemde het Palestijnse gebied "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het volledig "leeg te maken".

7 uur geleden
Noord-Korea voert rakettesten uit

PYONGYANG (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - Noord-Korea heeft zaterdag een test met strategische kruisraketten uitgevoerd, meldt staatspersbureau KCNA zondag. Het is de derde raketlancering deze maand door het regime in Pyongyang.

8 uur geleden