Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden

Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft medische informatie gepubliceerd over Democratisch presidentskandidaat Kamala Harris. Het gaat om een brief van haar lijfarts, die schrijft dat de vicepresident "in uitstekende gezondheid verkeert". Harris zou fysiek en mentaal goed in staat zijn om de taken van de president op zich te nemen.

De arts, Joshua R. Simmons, meldt dat de 59-jarige Harris last heeft gehad van allergieën en netelroos. Ook is ze licht bijziend. De arts prijst de levensstijl van Harris als actief en gezond, ondanks haar volle agenda. Ze zou dagelijks oefeningen doen, gezond eten, niet roken en met mate alcohol drinken.

Presidentskandidaten zijn niet verplicht om dergelijke informatie te delen. CBS News schrijft dat het team van Harris haar oudere rivaal Donald Trump (78) onder druk wil zetten om meer medische informatie over zichzelf vrij te geven in de laatste weken voor de verkiezingen.

In een reactie hebben campagnemedewerkers van de Republikeinse kandidaat Trump beklemtoond dat Trump vrijwillig al gedetailleerde medische gegevens via zijn lijfarts Ronny Jackson heeft vrijgegeven. Dat is ook de arts die hem behandelde "na de eerste moordaanslag op Trump", aldus de verklaring. "Trump geniet een uitstekende gezondheid en is volkomen geschikt om 'Commander in Chief' (president) te worden." Hij is bezig met "een uitzonderlijk drukke en intensieve campagne terwijl Harris het kalm aandoet, waarschijnlijk omdat ze niet de energie heeft van president Trump", zeggen de campagnemedewerkers van Trump.

Meer uit Buitenland

Qatar voert druk op bij besprekingen tussen Israël en Hamas

DOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.

1 uur geleden
Rutte: ooit slaagt vredesplan VS, maar hangt nu af van Poetin

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".

1 uur geleden
Zelensky: Oekraïne en VS verfijnen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.

2 uur geleden
Rutte verwacht extra geld voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.

2 uur geleden
Waakhond verwijt politie falen bij Hillsborough-stadionramp

SHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.

2 uur geleden
Hondurese oud-president vrijgelaten na gratie van Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.

2 uur geleden
Kushner bij ontmoeting tussen Witkoff en Poetin

MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.

4 uur geleden