Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft medische informatie gepubliceerd over Democratisch presidentskandidaat Kamala Harris. Het gaat om een brief van haar lijfarts, die schrijft dat de vicepresident "in uitstekende gezondheid verkeert". Harris zou fysiek en mentaal goed in staat zijn om de taken van de president op zich te nemen.
De arts, Joshua R. Simmons, meldt dat de 59-jarige Harris last heeft gehad van allergieën en netelroos. Ook is ze licht bijziend. De arts prijst de levensstijl van Harris als actief en gezond, ondanks haar volle agenda. Ze zou dagelijks oefeningen doen, gezond eten, niet roken en met mate alcohol drinken.
Presidentskandidaten zijn niet verplicht om dergelijke informatie te delen. CBS News schrijft dat het team van Harris haar oudere rivaal Donald Trump (78) onder druk wil zetten om meer medische informatie over zichzelf vrij te geven in de laatste weken voor de verkiezingen.
In een reactie hebben campagnemedewerkers van de Republikeinse kandidaat Trump beklemtoond dat Trump vrijwillig al gedetailleerde medische gegevens via zijn lijfarts Ronny Jackson heeft vrijgegeven. Dat is ook de arts die hem behandelde "na de eerste moordaanslag op Trump", aldus de verklaring. "Trump geniet een uitstekende gezondheid en is volkomen geschikt om 'Commander in Chief' (president) te worden." Hij is bezig met "een uitzonderlijk drukke en intensieve campagne terwijl Harris het kalm aandoet, waarschijnlijk omdat ze niet de energie heeft van president Trump", zeggen de campagnemedewerkers van Trump.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
16 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geleden