Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden

Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft medische informatie gepubliceerd over Democratisch presidentskandidaat Kamala Harris. Het gaat om een brief van haar lijfarts, die schrijft dat de vicepresident "in uitstekende gezondheid verkeert". Harris zou fysiek en mentaal goed in staat zijn om de taken van de president op zich te nemen.

De arts, Joshua R. Simmons, meldt dat de 59-jarige Harris last heeft gehad van allergieën en netelroos. Ook is ze licht bijziend. De arts prijst de levensstijl van Harris als actief en gezond, ondanks haar volle agenda. Ze zou dagelijks oefeningen doen, gezond eten, niet roken en met mate alcohol drinken.

Presidentskandidaten zijn niet verplicht om dergelijke informatie te delen. CBS News schrijft dat het team van Harris haar oudere rivaal Donald Trump (78) onder druk wil zetten om meer medische informatie over zichzelf vrij te geven in de laatste weken voor de verkiezingen.

In een reactie hebben campagnemedewerkers van de Republikeinse kandidaat Trump beklemtoond dat Trump vrijwillig al gedetailleerde medische gegevens via zijn lijfarts Ronny Jackson heeft vrijgegeven. Dat is ook de arts die hem behandelde "na de eerste moordaanslag op Trump", aldus de verklaring. "Trump geniet een uitstekende gezondheid en is volkomen geschikt om 'Commander in Chief' (president) te worden." Hij is bezig met "een uitzonderlijk drukke en intensieve campagne terwijl Harris het kalm aandoet, waarschijnlijk omdat ze niet de energie heeft van president Trump", zeggen de campagnemedewerkers van Trump.

Meer uit Buitenland

Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

35 minuten geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.

1 uur geleden
Media: enorm gasveld in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.

1 uur geleden
Zweden meldt terechtstelling Zweed in Iran

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.

1 uur geleden
Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

3 uur geleden
OM eist zeven jaar en zeven maanden cel tegen Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.

3 uur geleden
Kremlin ontkent bericht dat het Iran technisch helpt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.

4 uur geleden