Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden

Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft medische informatie gepubliceerd over Democratisch presidentskandidaat Kamala Harris. Het gaat om een brief van haar lijfarts, die schrijft dat de vicepresident "in uitstekende gezondheid verkeert". Harris zou fysiek en mentaal goed in staat zijn om de taken van de president op zich te nemen.

De arts, Joshua R. Simmons, meldt dat de 59-jarige Harris last heeft gehad van allergieën en netelroos. Ook is ze licht bijziend. De arts prijst de levensstijl van Harris als actief en gezond, ondanks haar volle agenda. Ze zou dagelijks oefeningen doen, gezond eten, niet roken en met mate alcohol drinken.

Presidentskandidaten zijn niet verplicht om dergelijke informatie te delen. CBS News schrijft dat het team van Harris haar oudere rivaal Donald Trump (78) onder druk wil zetten om meer medische informatie over zichzelf vrij te geven in de laatste weken voor de verkiezingen.

In een reactie hebben campagnemedewerkers van de Republikeinse kandidaat Trump beklemtoond dat Trump vrijwillig al gedetailleerde medische gegevens via zijn lijfarts Ronny Jackson heeft vrijgegeven. Dat is ook de arts die hem behandelde "na de eerste moordaanslag op Trump", aldus de verklaring. "Trump geniet een uitstekende gezondheid en is volkomen geschikt om 'Commander in Chief' (president) te worden." Hij is bezig met "een uitzonderlijk drukke en intensieve campagne terwijl Harris het kalm aandoet, waarschijnlijk omdat ze niet de energie heeft van president Trump", zeggen de campagnemedewerkers van Trump.

Meer uit Buitenland

VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

2 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

2 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

2 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

3 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

3 uur geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

4 uur geleden