Lijfarts over Kamala Harris: goed in staat om president te worden
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft medische informatie gepubliceerd over Democratisch presidentskandidaat Kamala Harris. Het gaat om een brief van haar lijfarts, die schrijft dat de vicepresident "in uitstekende gezondheid verkeert". Harris zou fysiek en mentaal goed in staat zijn om de taken van de president op zich te nemen.
De arts, Joshua R. Simmons, meldt dat de 59-jarige Harris last heeft gehad van allergieën en netelroos. Ook is ze licht bijziend. De arts prijst de levensstijl van Harris als actief en gezond, ondanks haar volle agenda. Ze zou dagelijks oefeningen doen, gezond eten, niet roken en met mate alcohol drinken.
Presidentskandidaten zijn niet verplicht om dergelijke informatie te delen. CBS News schrijft dat het team van Harris haar oudere rivaal Donald Trump (78) onder druk wil zetten om meer medische informatie over zichzelf vrij te geven in de laatste weken voor de verkiezingen.
In een reactie hebben campagnemedewerkers van de Republikeinse kandidaat Trump beklemtoond dat Trump vrijwillig al gedetailleerde medische gegevens via zijn lijfarts Ronny Jackson heeft vrijgegeven. Dat is ook de arts die hem behandelde "na de eerste moordaanslag op Trump", aldus de verklaring. "Trump geniet een uitstekende gezondheid en is volkomen geschikt om 'Commander in Chief' (president) te worden." Hij is bezig met "een uitzonderlijk drukke en intensieve campagne terwijl Harris het kalm aandoet, waarschijnlijk omdat ze niet de energie heeft van president Trump", zeggen de campagnemedewerkers van Trump.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
24 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
11 uur geleden