Lijfarts: Maradona mag ziekenhuis snel verlaten
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Diego Maradona herstelt goed van de hersenoperatie die hij vorige week heeft ondergaan. Volgens zijn lijfarts Leopoldo Luque mag de voormalig topvoetballer het ziekenhuis in Buenos Aires binnen enkele dagen verlaten. "Diego wil naar huis en we overleggen nu wanneer dat kan gebeuren", zei Luque tegen de buiten het hospitaal opgestelde mediavertegenwoordigers.
"Het gaat er nu ook om waar hij verder gaat herstellen, maar voor nu kan ik zeggen dat het goed met hem gaat", liet Luque weten. Maradona werd vorige week, enkele dagen na zijn 60e verjaardag, opgenomen in een ziekenhuis in La Plata. Hij vertoonde verschijnselen van bloedarmoede en uitdroging. Nadat bij een scan een bloedprop tussen zijn hersenen en schedel was geconstateerd werd hij overgebracht naar een ziekenhuis in de Argentijnse hoofdstad waar een operatie volgde.
Maradona zou langer in het ziekenhuis hebben moeten blijven omdat hij kampt met ontwenningsverschijnselen veroorzaakt door een alcoholverslaving. De voetballer, die zijn land in 1986 naar de wereldtitel leidde, verbleef de afgelopen jaren vaker in ziekenhuizen. Dat was meestal het gevolg van zijn buitenissige levensstijl.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
14 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
1 dag geleden