Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liefde, lef en meesterschap in Hof Kromwege in Oost-Souburg

Liefde, lef en meesterschap in Hof Kromwege in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Natalie de Jonge, manager Zorg & Begeleiding bij Hof Kromwege in Oost-Souburg, steekt het niet onder stoelen of banken. De verhuizing naar de nieuwbouw van Philadelphia aan de Driewege 3 doet de oudere bewoners met een verstandelijke beperking zichtbaar goed. “We bieden nabijheid, vertrouwen en veiligheid aan de individuele bewoner.”

“Op de oude locatie (Westerhof, redactie) hadden bewoners geen eigen voorzieningen, zoals een eigen toilet en douche. Binnen Hof Kromwege is er voor iedere bewoner een studio inclusief toilet en douche. In december hebben we bewoners aan de hand van beelden laten zien hoe hun woning eruit ging zien. De verhuizing is dankzij enorme inzet van de medewerkers tot in de kleinste details voorbereid. Van de 36 beschikbare plaatsen zijn er nu 26 in gebruik. We hebben begeleiders, verzorgenden individuele gezondheidszorg (VIG) en verpleegkundigen. Er zijn vier woongroepen met ieder een woonkamer, acht studio’s en een logeerkamer, voor mensen die tijdelijk extra hulp en zorg nodig hebben en/of ter ontlasting van de thuissituatie. Niet zelden gebeurt het dat logees bij Hof Kromwege hier definitief willen wonen, omdat ze het zo naar hun zin hebben.”

Duidelijker

In Hof Kromwege wordt gewerkt met zelf-organiserende kernteams. “Medewerkers per kernteam kennen alle ins en outs van de bewoners uit die groep, geven invulling aan de begeleiding en zorg en hebben contact met verwanten. We merken dat het voor bewoners veel duidelijker is geworden. Ze hebben een coördinerend begeleider en een contactpersoon binnen Hof Kromwege. Die mensen zijn ook verbonden met de contactpersonen op het thuisfront van de bewoner.”

Verbinding

Natalie heeft in haar 25 ervaren jaren als verpleegkundige en manager de hele transitie naar een nieuw concept meegemaakt. Vanaf half november werkte ze bij Philadelphia op locatie Westerhof. “De voorbereiding op en verhuizing naar deze nieuwe locatie op 1 maart 2022 heb ik volledig meegemaakt. Omdat iemand met een verstandelijke beperking eerder ouderdom gerelateerde problemen krijgt kunnen bewoners al eerder terecht en zijn ze ook ‘met pensioen’. Het is om die reden dat we belevingsgerichte dagbesteding aanbieden, toegespitst op deze levensfase. Voor de een bestaat het uit een kopje koffie drinken, muziek luisteren of dieren verzorgen, de ander werkt graag in de tuin.”
Als locatie voor Hof Kromwege is bewust gekozen om onderdeel te zijn van het dorp, de verbinding aan te gaan met de omgeving en op deze wijze het ‘gewone leven’ aan te bieden.

Schakel

Vrijwilligers zijn zeer welkom bij Hof Kromwege. “Iemand die een rondje met ze gaat rijden, een voetbalwedstrijd komt meekijken, helpen in het moestuintje of een bewoner meeneemt naar een kerkdienst. Om iets leuks te gaan doen, zijn vrijwilligers echt de onmisbare schakel.”
Natalie werkt als de nood aan de man is graag zelf mee. “Dat maakt mijn werk fijner. Ik sta ertussen als leidinggevende. Eigenlijk zie ik het zo: wat de medewerkers geven aan de bewoners, geef ik aan medewerkers. Of - grijnst ze - om met de quote van Philadelphia te spreken: ‘Liefde, Lef & Meesterschap’.”

Meer uit Middelburg

Man (22) negeert stopteken en probeert te ontsnappen aan de politie

MIDDELBURG- Een automobilist is zondagmorgen in Zeeuws-Vlaanderen aangehouden na een achtervolging. De 22-jarige man negeerde in Middelburg een stopteken van de politie. Hierna ging hij ervandoor. De politie reed vervolgens tot in Zeeuws-Vlaanderen achter de man aan. Hier kon hij aangehouden worden voor gevaarlijk rijgedrag. De man is overgebracht naar het politiebureau. Er is een bloedproef afgenomen vanwege het vermoeden van rijden onder invloed van drugs en/of alcohol.

3 uur geleden
Kunstenaar Lein Kaland uit Westkapelle vertelt over zijn werk en inspiratie

WESTKAPELLE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze op bezoek bij Lein Kaland, beeldhouwer, houtsnijder uit Westkapelle.

4 uur geleden
Open Monumentendag komt eraan: héél véél te zien en doen in Veere en Middelburg

MIDDELBURG/DOMBURG - Liefhebbers van Open Monumentendag kunnen hun hart ophalen in de gemeenten Middelburg en Veere. Kerken, molens en tal van andere bijzondere gebouwen zijn zaterdag 13 september, en soms ook de zondag erna, te bezichtigen. Vele van deze adressen zijn doorgaans niet toegankelijk voor het publiek. Daarnaast worden er vaak speciale activiteiten bij deelnemende locaties georganiseerd.

7 uur geleden
Jongen met scooter belandt onder invloed van alcohol in sloot

BIGGEKERKE- Op het kruispunt van de Hogelandseweg met de Krommenhoekseweg is zondagmorgen een jongen met zijn scooter in een sloot beland. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Het ambulancepersoneel keek de jongen op de gemelde locatie na. Van de politie moest hij een blaastest afleggen. De jongen blies teveel, maar omdat de politie niet kon bewijzen dat de jongen daadwerkelijk gereden had, kreeg hij een rijverbod van 8 uur. Wel kreeg hij een bekeuring voor openbaar dronkenschap en voor het niet goed monteren van zijn kentekenplaat.

8 uur geleden
Man met fiets aangetroffen op rijbaan van A58 bij Middelburg

MIDDELBURG-  De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een man met een fiets van een rijbaan van de A58 gehaald. Een weggebruiker zag de man en belde 112. Op dat moment gold op de snelweg een maximumsnelheid van 120 kilometer per uur. De man kreeg een proces-verbaal en is samen met zijn fiets door de politie thuisgebracht. Het is niet duidelijk hoe de fietser op de snelweg terecht kwam.

9 uur geleden
Fietser na ongeval overgebracht naar Erasmus MC in Rotterdam met traumahelikopter

MIDDELBURG- Een fietser is in de nacht van zaterdag op zondag met de traumahelikopter overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam. Dit gebeurde na een incident in Middelburg. In eerste instantie werd het slachtoffer, onder begeleiding van de trauma-arts, naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Nadat de fietser hier een korte behandeling kreeg werd hij/zij met de traumahelikopter overgebracht naar het Erasmus MC voor verdere zorg. Het is is niet duidelijk wat er precies gebeurd is. 

9 uur geleden
Yonas Rezene wint de halve marathon bij 17e editie Kustloop Vrouwenpolder

VROUWENPOLDER - Yonas Rezene wint de prestigieuze halve marathon tijdens de 17e editie van de AM Kustloop Vrouwenpolder. Zo'n 1.500 deelnemers deden vandaag mee aan het bekende Zeeuwse hardloop- en wandelevenement. De hardlopers konden kiezen uit een ronde van 6 km, 12 km of de halve marathon (21 km). Voor de wandelaars was er een tocht van dezelfde lengte als de halve marathon.

1 dag geleden