Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Licht lagere opening beurzen voorzien, ogen weer gericht op BAM

Licht lagere opening beurzen voorzien, ogen weer gericht op BAM

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gaan woensdag naar verwachting een licht lagere opening tegemoet, na het negatieve slot van Wall Street dinsdag. Beleggers hebben vooralsnog weinig bedrijfsnieuws voorhanden om de handel sturing te geven. Bouwconcern BAM staat wel opnieuw in de belangstelling nadat dinsdag duidelijk was geworden dat de bouwkraan die betrokken was bij het treinongeluk in Voorschoten afkomstig was van het bouwbedrijf.

Bij het incident kwam ook een medewerker van BAM om. Of de kwestie nog verdere gevolgen heeft voor het bedrijf is nog niet bekend. Het aandeel BAM verloor dinsdag 1,5 procent.

Beleggers houden ook de aandeelhoudersvergadering van het Zwitserse bankconcern UBS in de gaten. Ralph Hamers vertrekt woensdag definitief als topman van de bank. Het vertrek van de voormalige ING-topman werd al eind vorige maand aangekondigd nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Hamers wordt opgevolgd door de man die ook zijn voorganger was, Sergio Ermotti.

Gemengde stemming dinsdag

Dinsdag was de stemming op de Europese beurzen over de gehele linie gemengd. De Amsterdamse AEX-index ging een fractie omlaag tot 758,36 punten. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een overwegend negatief beeld zien. Zo verloor de hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, 1,7 procent. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,7 procent. Ook in Australië was het sentiment negatief. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,7 procent.

Op Wall Street werd de stemming vooral gedrukt door een tegenvallend rapport over een afzwakkende Amerikaanse banenmarkt. Dat wijst op een economische vertraging, wat de vrees voor een recessie aanwakkerde bij beleggers. Banken gingen in New York en in Azië omlaag na uitlatingen van Jamie Dimon, topman van zakenbank JPMorgan Chase. Hij waarschuwde dat de recente onrust of crisis in de bankensector nog niet voorbij is.

Olieprijs

De olieprijzen zetten ook woensdag hun opmars voort, na de stijgingen van de afgelopen dagen. De OPEC+ maakte onlangs plannen bekend om de productie van olie met meer dan een miljoen vaten per dag te verlagen. Dat moet vanaf mei ingaan en is bedoeld om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 81,07 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 85,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winst Samsung flink lager door zwakke vraag AI-chips

SEOUL (ANP/AFP) - De winst van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is in het afgelopen kwartaal flink gedaald. Dit komt mede door een zwakkere vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) door de Amerikaanse exportbeperkingen tegen China. Daarnaast ondervindt Samsung meer concurrentie op de AI-chipmarkt.

5 minuten geleden
Meer huishoudens met glasvezel voor vast internet dan kabel

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een glasvezelabonnement is voor het eerst groter dan het aantal huishoudens met vast internet via de kabel. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar recentste Telecommonitor.

16 minuten geleden
Damrak wacht op meer duidelijkheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van meer duidelijkheid rond de Amerikaanse importheffingen. President Donald Trump kondigde maandag importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus. Het tarief voor de Europese Unie is nog niet bekend. Trump legde de EU begin april een tarief op van 20 procent. Die heffing werd voor negentig dagen, tot 9 juli, verlaagd naar een basistarief van 10 procent.

32 minuten geleden
Banenverlies Achmea door afbouwen diensten voor pensioenfondsen

ZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea gaat zijn pensioenuitvoeringsdiensten afbouwen, nadat zijn pensioenfondsklanten zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Daardoor verdwijnen straks zo'n 250 banen. Dit wordt waarschijnlijk grotendeels via natuurlijk verloop opgevangen, maar gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.

35 minuten geleden
Beijing waarschuwt VS en landen voor deals die China schaden

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt de Amerikaanse regering om de handelsspanningen tussen de twee landen niet opnieuw aan te wakkeren door volgende maand de tarieven op Chinese goederen te herstellen. Ook dreigt Beijing met vergeldingsmaatregelen tegen landen die handelsovereenkomsten met de Verenigde Staten sluiten die China schaden.

1 uur geleden
FT: webwinkel Shein heeft beursgang in Hongkong aangevraagd

HONGKONG (ANP) - De webwinkel voor goedkope fastfashion Shein heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in Hongkong. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Het van oorsprong Chinese bedrijf heeft ook plannen voor een beursgang in Londen, maar Chinese toezichthouders hebben hiervoor nog geen goedkeuring gegeven.

1 uur geleden
Verkoop luxe, peperdure woningen in Dubai fors gestegen

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van luxe, peperdure woningen in Dubai is fors gestegen, ondanks de recente onrust in de regio door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran en de handelsoorlog van president Donald Trump. Volgens vastgoedadviseur Knight Frank steeg de verkoop van woningen boven de 10 miljoen dollar naar 2,6 miljard dollar tussen april en juni. Dit betekent een toename van 37 procent ten opzichte van het eerste kwartaal en een stijging van 63 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden