Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Libanon zal uit Japan gevluchte Ghosn niet berechten'

'Libanon zal uit Japan gevluchte Ghosn niet berechten'

BEIROET (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Automagnaat Carlos Ghosn is Libanon op legale wijze binnengekomen en er is dus geen reden om hem te berechten. Dat stelt het Libanese Directoraat voor Algemene Veiligheid volgens het Libanese staatspersbureau NNA. Het Directoraat voor Algemene Veiligheid is onder meer verantwoordelijk voor de beveiliging van luchthavens.

Volgens andere Libanese media is Ghosn met een privévliegtuig vanuit Turkije naar Libanon gevlogen. Daarbij zou hij gebruik hebben gemaakt van een Frans paspoort. Welk paspoort dat is of hoe hij eraan kwam is nog onduidelijk. Zijn Japanse advocaten lieten weten alle paspoorten van Ghosn nog te hebben. Die moest hij afgeven als onderdeel van zijn huisarrest.

Ondertussen heeft een Japanse rechtbank op verzoek van de openbaar aanklager de vrijlating van Ghosn op borgtocht herroepen. Het is nog altijd onduidelijk hoe Ghosn Japan heeft verlaten.

Ghosn staat in Japan terecht wegens fraude. Hij ontkent de aantijgingen en zegt ontsnapt te zijn omdat hij zich in Japan niet fatsoenlijk kan verdedigen.

Meer uit Financieel

Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

11 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

43 minuten geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

1 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

1 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

2 uur geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

2 uur geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

2 uur geleden