Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon beleeft "een van de gevaarlijkste perioden in zijn geschiedenis", heeft waarnemend premier Najib Mikati gezegd. Hij sprak bij een bijeenkomst van organisaties van de Verenigde Naties en ambassadeurs. Hij vroeg om 426 miljoen dollar (388 miljoen euro) om mensen te helpen die gevlucht zijn voor het geweld.
Israël voert al langer aanvallen uit op Libanees grondgebied, maar lang niet zoveel als de voorbije weken. De Israëlische krijgsmacht heeft dagenlang zware luchtaanvallen uitgevoerd tegen Hezbollah. Het land kondigde bovendien aan ook op de grond te gaan vechten. Die invasie is in de nacht van maandag op dinsdag begonnen. De bevolking in delen van Beiroet kreeg opdracht te vertrekken en in het zuiden van Libanon worden zware gevechten gemeld.
Premier Mikati sprak op de bijeenkomst volgens staatsbureau National News Agency van een miljoen ontheemden. "We doen een dringende oproep om meer hulp te sturen om onze voortdurende inspanningen om ontheemde burgers te helpen voorzien in hun basisbehoeften."
Volgens Filippo Grandi van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn 200.000 mensen op de vlucht binnen Libanon en nog eens 100.000 mensen naar buurland Syrië vertrokken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
16 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
49 minuten geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
10 uur geleden