Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'

Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon beleeft "een van de gevaarlijkste perioden in zijn geschiedenis", heeft waarnemend premier Najib Mikati gezegd. Hij sprak bij een bijeenkomst van organisaties van de Verenigde Naties en ambassadeurs. Hij vroeg om 426 miljoen dollar (388 miljoen euro) om mensen te helpen die gevlucht zijn voor het geweld.

Israël voert al langer aanvallen uit op Libanees grondgebied, maar lang niet zoveel als de voorbije weken. De Israëlische krijgsmacht heeft dagenlang zware luchtaanvallen uitgevoerd tegen Hezbollah. Het land kondigde bovendien aan ook op de grond te gaan vechten. Die invasie is in de nacht van maandag op dinsdag begonnen. De bevolking in delen van Beiroet kreeg opdracht te vertrekken en in het zuiden van Libanon worden zware gevechten gemeld.

Premier Mikati sprak op de bijeenkomst volgens staatsbureau National News Agency van een miljoen ontheemden. "We doen een dringende oproep om meer hulp te sturen om onze voortdurende inspanningen om ontheemde burgers te helpen voorzien in hun basisbehoeften."

Volgens Filippo Grandi van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn 200.000 mensen op de vlucht binnen Libanon en nog eens 100.000 mensen naar buurland Syrië vertrokken.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

47 minuten geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

52 minuten geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

3 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

9 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

10 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

10 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

10 uur geleden