Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon beleeft "een van de gevaarlijkste perioden in zijn geschiedenis", heeft waarnemend premier Najib Mikati gezegd. Hij sprak bij een bijeenkomst van organisaties van de Verenigde Naties en ambassadeurs. Hij vroeg om 426 miljoen dollar (388 miljoen euro) om mensen te helpen die gevlucht zijn voor het geweld.
Israël voert al langer aanvallen uit op Libanees grondgebied, maar lang niet zoveel als de voorbije weken. De Israëlische krijgsmacht heeft dagenlang zware luchtaanvallen uitgevoerd tegen Hezbollah. Het land kondigde bovendien aan ook op de grond te gaan vechten. Die invasie is in de nacht van maandag op dinsdag begonnen. De bevolking in delen van Beiroet kreeg opdracht te vertrekken en in het zuiden van Libanon worden zware gevechten gemeld.
Premier Mikati sprak op de bijeenkomst volgens staatsbureau National News Agency van een miljoen ontheemden. "We doen een dringende oproep om meer hulp te sturen om onze voortdurende inspanningen om ontheemde burgers te helpen voorzien in hun basisbehoeften."
Volgens Filippo Grandi van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn 200.000 mensen op de vlucht binnen Libanon en nog eens 100.000 mensen naar buurland Syrië vertrokken.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.
31 minuten geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
11 uur geleden