Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'

Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon beleeft "een van de gevaarlijkste perioden in zijn geschiedenis", heeft waarnemend premier Najib Mikati gezegd. Hij sprak bij een bijeenkomst van organisaties van de Verenigde Naties en ambassadeurs. Hij vroeg om 426 miljoen dollar (388 miljoen euro) om mensen te helpen die gevlucht zijn voor het geweld.

Israël voert al langer aanvallen uit op Libanees grondgebied, maar lang niet zoveel als de voorbije weken. De Israëlische krijgsmacht heeft dagenlang zware luchtaanvallen uitgevoerd tegen Hezbollah. Het land kondigde bovendien aan ook op de grond te gaan vechten. Die invasie is in de nacht van maandag op dinsdag begonnen. De bevolking in delen van Beiroet kreeg opdracht te vertrekken en in het zuiden van Libanon worden zware gevechten gemeld.

Premier Mikati sprak op de bijeenkomst volgens staatsbureau National News Agency van een miljoen ontheemden. "We doen een dringende oproep om meer hulp te sturen om onze voortdurende inspanningen om ontheemde burgers te helpen voorzien in hun basisbehoeften."

Volgens Filippo Grandi van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn 200.000 mensen op de vlucht binnen Libanon en nog eens 100.000 mensen naar buurland Syrië vertrokken.

Meer uit Buitenland

HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

48 minuten geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

4 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

8 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

10 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

11 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

12 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

13 uur geleden