Libanon vraagt honderden miljoenen hulp in 'gevaarlijke periode'
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon beleeft "een van de gevaarlijkste perioden in zijn geschiedenis", heeft waarnemend premier Najib Mikati gezegd. Hij sprak bij een bijeenkomst van organisaties van de Verenigde Naties en ambassadeurs. Hij vroeg om 426 miljoen dollar (388 miljoen euro) om mensen te helpen die gevlucht zijn voor het geweld.
Israël voert al langer aanvallen uit op Libanees grondgebied, maar lang niet zoveel als de voorbije weken. De Israëlische krijgsmacht heeft dagenlang zware luchtaanvallen uitgevoerd tegen Hezbollah. Het land kondigde bovendien aan ook op de grond te gaan vechten. Die invasie is in de nacht van maandag op dinsdag begonnen. De bevolking in delen van Beiroet kreeg opdracht te vertrekken en in het zuiden van Libanon worden zware gevechten gemeld.
Premier Mikati sprak op de bijeenkomst volgens staatsbureau National News Agency van een miljoen ontheemden. "We doen een dringende oproep om meer hulp te sturen om onze voortdurende inspanningen om ontheemde burgers te helpen voorzien in hun basisbehoeften."
Volgens Filippo Grandi van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn 200.000 mensen op de vlucht binnen Libanon en nog eens 100.000 mensen naar buurland Syrië vertrokken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
1 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zelensky komt in de ochtend in Berlijn aan voor gesprekken met bondskanselier Friedrich Merz.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
3 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de prominente activiste Narges Mohammadi opnieuw opgepakt, zeggen haar aanhangers. De Nobelprijswinnaar zat sinds 2021 vast, maar werd een jaar geleden tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten wegens medische redenen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
4 uur geleden