Libanon scherpt beveiliging van enige vliegveld aan
BEIROET (ANP) - Libanon heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen voor het enige vliegveld van het land, zegt premier Najib Mikati. Volgens hem doet de regering er alles aan om alle "voorwendselen" voor een Israëlische aanval weg te nemen.
De luchthaven in Beiroet, Rafik Hariri, is belangrijk voor de bereikbaarheid van Libanon, maar ook voor de evacuatie van mensen die het land willen verlaten. Alle repatriëringsvluchten verlopen via dat ene vliegveld. Libanon meldde eerder al luchtaanvallen die doelen in de buurt van het vliegveld hadden getroffen. Meerdere westerse landen hebben Israël opgeroepen om de luchthaven niet onder vuur te nemen.
Israël heeft eerder gewaarschuwd dat het zou ingrijpen als het vliegveld gebruikt zou worden voor de levering van Iraanse wapens aan Hezbollah. Tijdens de oorlog in 2006 heeft Israël Rafik Hariri om diezelfde reden ook al aangevallen. De Libanese regering ontkent dat Hezbollah gebruikmaakt van de luchthaven.
Mikati vertelde in een interview met persbureau AFP ook dat Israëlische troepen bezig zijn met korte invallen in het zuiden van Libanon, waar ze vechten tegen Hezbollah. Het Libanese leger is daar momenteel met zo'n 4500 militairen aanwezig, maar Mikati wil dat aantal ophogen tot tussen de 7000 en 11.000 manschappen. Dat zou wel pas mogelijk zijn als er een staakt-het-vuren is afgesproken.
Meer uit Buitenland
BEDFORD (ANP) - Bij een treinongeluk bij het Britse Bedford is één dode gevallen. Dat meldt de verkeerspolitie in een statement. Twee treinen botsten vrijdag op elkaar ten noorden van Londen. Meerdere andere mensen raakten gewond.
1 uur geledenBEDFORD (ANP) - Nabij het Britse Bedford, ten noorden van Londen, zijn twee treinen op elkaar gebotst. Dat meldt onder meer de Britse transportpolitie. Volgens de eerste berichten zouden enkele inzittenden ernstige verwondingen hebben opgelopen, schrijft The Telegraph op basis van een getuige.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki ontneemt zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky de Orde van de Witte Adelaar, de hoogste civiele onderscheiding in Polen. Nawrocki had eerder al die intentie aangekondigd, nadat Polen en Oekraïne verzeild waren geraakt in een diplomatieke rel over een in Polen omstreden Oekraïense legereenheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens een Amerikaans inlichtingenrapport kan Israël het gesloten bestand tussen Iran en de Verenigde Staten in gevaar brengen, meldt The Washington Post. De Amerikaanse krant concludeert op basis van het rapport dat premier Benjamin Netanyahu in zijn eigen land onder druk staat om de oorlog voort te zetten en dat dit zijn relatie met de VS op het spel zet.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer neemt dit weekend een besluit over een eventueel aftreden. Dat meldt de Britse krant The Times. Meerdere ministers zouden hem daar vrijdag toe hebben opgeroepen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU zal geen bemiddelaar zijn in gesprekken tussen Oekraïne en Rusland, herhaalde voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de EU-top. Costa kreeg chagrijn over zich heen nadat zijn team eerder deze week had geprobeerd contact te zoeken met Rusland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de volgende EU-top in oktober moet duidelijk worden waar het geld van de EU-meerjarenbegroting vandaan komt. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een bijeenkomst van EU-leiders in Brussel.
6 uur geleden