Libanon scherpt beveiliging van enige vliegveld aan
BEIROET (ANP) - Libanon heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen voor het enige vliegveld van het land, zegt premier Najib Mikati. Volgens hem doet de regering er alles aan om alle "voorwendselen" voor een Israëlische aanval weg te nemen.
De luchthaven in Beiroet, Rafik Hariri, is belangrijk voor de bereikbaarheid van Libanon, maar ook voor de evacuatie van mensen die het land willen verlaten. Alle repatriëringsvluchten verlopen via dat ene vliegveld. Libanon meldde eerder al luchtaanvallen die doelen in de buurt van het vliegveld hadden getroffen. Meerdere westerse landen hebben Israël opgeroepen om de luchthaven niet onder vuur te nemen.
Israël heeft eerder gewaarschuwd dat het zou ingrijpen als het vliegveld gebruikt zou worden voor de levering van Iraanse wapens aan Hezbollah. Tijdens de oorlog in 2006 heeft Israël Rafik Hariri om diezelfde reden ook al aangevallen. De Libanese regering ontkent dat Hezbollah gebruikmaakt van de luchthaven.
Mikati vertelde in een interview met persbureau AFP ook dat Israëlische troepen bezig zijn met korte invallen in het zuiden van Libanon, waar ze vechten tegen Hezbollah. Het Libanese leger is daar momenteel met zo'n 4500 militairen aanwezig, maar Mikati wil dat aantal ophogen tot tussen de 7000 en 11.000 manschappen. Dat zou wel pas mogelijk zijn als er een staakt-het-vuren is afgesproken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
48 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
50 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
51 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
3 uur geleden