Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon scherpt beveiliging van enige vliegveld aan

Libanon scherpt beveiliging van enige vliegveld aan

BEIROET (ANP) - Libanon heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen voor het enige vliegveld van het land, zegt premier Najib Mikati. Volgens hem doet de regering er alles aan om alle "voorwendselen" voor een Israëlische aanval weg te nemen.

De luchthaven in Beiroet, Rafik Hariri, is belangrijk voor de bereikbaarheid van Libanon, maar ook voor de evacuatie van mensen die het land willen verlaten. Alle repatriëringsvluchten verlopen via dat ene vliegveld. Libanon meldde eerder al luchtaanvallen die doelen in de buurt van het vliegveld hadden getroffen. Meerdere westerse landen hebben Israël opgeroepen om de luchthaven niet onder vuur te nemen.

Israël heeft eerder gewaarschuwd dat het zou ingrijpen als het vliegveld gebruikt zou worden voor de levering van Iraanse wapens aan Hezbollah. Tijdens de oorlog in 2006 heeft Israël Rafik Hariri om diezelfde reden ook al aangevallen. De Libanese regering ontkent dat Hezbollah gebruikmaakt van de luchthaven.

Mikati vertelde in een interview met persbureau AFP ook dat Israëlische troepen bezig zijn met korte invallen in het zuiden van Libanon, waar ze vechten tegen Hezbollah. Het Libanese leger is daar momenteel met zo'n 4500 militairen aanwezig, maar Mikati wil dat aantal ophogen tot tussen de 7000 en 11.000 manschappen. Dat zou wel pas mogelijk zijn als er een staakt-het-vuren is afgesproken.

Meer uit Buitenland

Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

9 minuten geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

6 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

10 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

12 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

12 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

12 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

12 uur geleden