Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanon meldt burgerdoden na luchtaanval Israël

Libanon meldt burgerdoden na luchtaanval Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Het Libanese ministerie van Volksgezondheid meldt dat een Israëlische luchtaanval aan zeker negen mensen het leven heeft gekost. Israël zegt een wapenopslag van de Hezbollahbeweging te hebben aangevallen.

Het ministerie zegt dat bij de aanval in het zuidelijke gebied Nabatiye onder anderen "een vrouw en haar twee kinderen" zijn omgekomen. Ook raakten minstens vijf mensen gewond.

De Israëlische strijdkrachten bevestigen dat een aanval is uitgevoerd in Nabatieh en zeggen dat die gericht was tegen Hezbollah. De Israëlische strijdkrachten en die Libanese beweging bestookten elkaar de afgelopen maanden met grote regelmaat in het grensgebied.

Golanhoogten

De spanning in de regio liep de afgelopen tijd steeds verder op. Hezbollah en bondgenoot Iran reageerden woest op een dodelijke luchtaanval op Hezbollahcommandant Fuad Shukr in Beiroet en de moord op Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran.

De aanval op Shukr volgde op een fatale raketaanval op de bezette Golanhoogten. Daar kwamen twaalf jongeren om het leven. Israël houdt Hezbollah daar verantwoordelijk voor.

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

2 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

2 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

4 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

4 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

4 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

9 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

10 uur geleden