Libanon doet eventueel zelf onderzoek naar Ghosn
BEIROET (ANP) - Libanon zal zelf een justitieel onderzoek instellen naar Carlos Ghosn, mocht Japan om de uitlevering van de gevallen automagnaat vragen. Dat zei de Libanese minister van Justitie Albert Sarhan tegen persbureau Bloomberg. Libanon heeft geen uitleveringsverdrag met Japan.
Libanon kan een onderzoek instellen op het moment dat de Japanners een officieel verzoek tot de uitlevering van Ghosn indienen, aldus Sarhan. Verwacht wordt dat Japan binnenkort via de officiële diplomatieke kanalen om de uitlevering van Ghosn vraagt.
Volgens Sarhan zal Libanon als eerste stap een verzoek tot uitlevering formeel afwijzen. Vervolgens wordt Ghosn aan de Libanese justitie overgeleverd. Die zullen de zaak onderzoeken en eventueel verdere acties ondernemen, zei de minister. "Wij onderzoeken de aantijgingen uit respect voor andere landen", voegde Sarhan daar nog aan toe.
Nationale held
Een eventuele rechtszaak in Libanon kan voor Ghosn gunstig uitpakken. De van oorsprong Libanees, wordt door veel Libanezen als een nationale held gezien. Kort na zijn arrestatie in Tokio verscheen er in Beiroet een reclamebord om hem steunen: "Wij zijn allemaal Carlos Ghosn".
Ghosn, die aan het roer stond van Nissan, Renault en een samenwerkingsverband met Mitsubishi, zat ruim een jaar vast in Japan op verdenking van miljoenenfraude. Een deel van die tijd zat hij in een cel in Tokio, maar al maanden mocht hij een rechtszaak in huisarrest afwachten. De gevallen automagnaat wist rond de jaarwisseling Japan te ontvluchten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
4 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
9 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
11 uur geleden