Libanon: dodental bombardement Beiroet stijgt naar zes
BEIROET(ANP) - Bij een bombardement op het zuiden van Beiroet zijn volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zes mensen om het leven gekomen. 91 mensen raakten gewond. Of Hezbollahleider Hassan Nasrallah een van de slachtoffers is, wordt niet duidelijk. De berichten over zijn toestand zijn tegenstrijdig.
Het Israëlische leger zei vrijdag aanvallen te hebben uitgevoerd op het hoofdkwartier van Hezbollah in het zuiden van de Libanese hoofdstad. Volgens diverse bronnen, waaronder de Israëlische zender Channel 12 en de Amerikaanse nieuwssite Axios, was Nasrallah het doelwit van de aanvallen.
Een bron dicht bij de Libanese beweging zei vrijdag tegen persbureau AFP dat het "prima" gaat met de Hezbollahleider. Later op de avond liet een anonieme bron aan Reuters weten dat het contact met de top van Hezbollah verbroken was, zonder verder in details te treden.
Een anonieme bron dicht bij het Israëlische leger liet aan Reuters weten dat het "nog te vroeg is" om te zeggen of Nasrallah getroffen is. "Als hij nog leeft, weet je dat meteen. Als hij dood is, kan het even duren", zei de bron.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië en Frankrijk.
36 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
56 minuten geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
3 uur geleden